Warsztaty rozwijające słuch, poczucie rytmu i wrażliwość

środa 5 czerwca 2024
  • Muzyczne warsztaty skierowane są do 3 grup wiekowych (fot. mat. organizatora)
    Muzyczne warsztaty skierowane są do 3 grup wiekowych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 8 czerwca 2024
Gdzie: Bytom
Zajęcia dla dzieci, które lubią słuchać muzyki, śpiewać, tańczyć czy też grać na instrumentach. W zależności od wieku czeka na nich inna przygoda. Jaka? Zobaczcie.

8 czerwca w Bytomskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku: 3-4 lata, 5-7 lat oraz 7-10 lat.

Bajki i muzyka grana na żywo

Warsztaty „Muzykobajki – Gamoliny na pięciolinii” dla najmłodszych (3-4 lata) oparte są na autorskiej książce. Warsztaty skierowane do małych melomanów, którzy lubią słuchać muzyki, śpiewać, tańczyć i grać na różnorodnych instrumentach perkusyjnych. Dzieci poprzez zabawę z bohaterami książki, poznają pierwsze nazwy dźwięków.

Podroż dookoła harmonicznego koła

Muzyczna bajkoterapia to propozycja dla dzieci w wieku 5-7 lat. Zajęcia oparte są na książce „Podróż dookoła Harmonicznego koła”. Wyprawa ma na celu wprowadzenie dzieci w świat muzyki. Harmoniczne koło – nawiązuje do koła kwintowego, na którym znajduje się cała paleta muzycznych tonacji. Każda tonacja to inne wrażenie muzyczne. Te koło łączy się z kołem emocji, które uczy rozumienia, nazywania i odczuwania własnych emocji.

Śpiew, granie na instrumentach i tworzenie muzyki

Kolejna propozycja to „Stylowe Nuty” (dla dzieci w wieku 7-10 lat). Podczas warsztatów dzieci korzystają z autorskiej książki „Stylowe Nuty” oraz 8 zeszytów ćwiczeń (tworzące razem zbiór). Podczas tych spotkań dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, podstawowe zdolności muzyczne, takie jak: słuch muzyczny, poczucie rytmu, poczucie tempa, dynamiki, a także wrażliwość muzyczną.

Warsztaty już 8 czerwca w Bytomskim Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1). „Muzykobajki” odbędą się o godz. 11, „Muzyczna bajkoterapia” o godz. 12, a „Stylowe Nuty” w godz. 13.15. Bilety w cenie 35 zł (tylko dla dziecka) można zakupić online.

Kategoria: Wydarzenia