Piknik rodzinny pełen pozytywnej energii

czwartek 6 czerwca 2024
Kiedy: 
  • sobota 8 czerwca 2024
Gdzie: Chorzów
Podczas tego pikniku odkryjecie nowe sposoby dbania o naszą planetę, a także spędzicie aktywnie czas. W programie zajęcia z jogi na świeżym powietrzu, pokazy karate, animacje ruchowe i zabawy dla najmłodszych, food trucki.

„Błękitny ekoFest. Sport – nauka – woda – powietrze” to rodzinny piknik w Parku Śląskim. To okazja do interaktywnego poznawania ekologii. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach, prezentacjach i warsztatach prowadzonych przez doświadczonych ekspertów. Dodatkową atrakcją będzie „Eksperymentarium” - miejsce, gdzie będzie można eksplorować tajniki środowiska naturalnego człowieka. Na pikniku znajdzie się ponad 20 stoisk informacyjno-edukacyjnych.

Zdrowe jedzenie, sadzenie drzew i sportowe emocje

Podczas imprezy food trucki będą serwować zdrowe potrawy, a w strefie relaksu każdy znajdzie chwilę wytchnienia. To również konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego i pożarowego, minikoncerty. Poruszać będzie można się podczas zajęć sportowych: indoor cycling, jogi na świeżym powietrzu, animacji ruchowych oraz różnorodnych zabaw. Za każdą osobę, która przyjdzie na wydarzenie zostanie posadzenie drzewo w jej imieniu. To oznacza, że każda osoba, która uczestniczy w spotkaniu, będzie miała swoje drzewo w województwie śląskim.

„Błękitny ekoFest” odbędzie się 8 czerwca w godz. 11-19 w Parku Śląskim (Duży Krąg Taneczny). Wstęp wolny. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia