Warsztaty WWF Polska, kodowania i zero waste  

wtorek 11 czerwca 2024
  • Udział w wakacyjnych warsztatach jest bezpłatny (fot. mat. organizatora)
    Udział w wakacyjnych warsztatach jest bezpłatny (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 1 lipca 2024 - sobota 31 sierpnia 2024
Gdzie: Sosnowiec
„Jestem Eko z Biblioteką” to letnia akcja, przeznaczona dla dzieci spędzających wakacje w mieście. W programie m.in. warsztaty, spotkania, wycieczki, konkursy, pokazy filmowe, wydarzenia plenerowe i multimedialne oraz happeningi. Wszystko w duchu eko i bezpłatnie.

W wakacje Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu przygotowała dla dzieci i nastolatków mnóstwo atrakcji. Poprzez wspólne czytanie, tworzenie i zabawę, a także spotkania z ciekawymi ludźmi dzieci poznają zagadnienia związane z ekologią i ochroną środowiska. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 6-12 lat.

Spotkania autorskie, sadzenie drzew i warsztaty z WWF

Wakacyjna akcja to m.in. familijne seanse filmowe, planszówki czy ekoteatrzyk na okolicznych placach zabaw. Dzieciaki spotkają się z Ewą Nowak - jedną z najpopularniejszych autorek literatury dziecięcej i młodzieżowej, posłuchają „Drzewnych opowieści z Przemysławem Bartosem” i zasadzą drzewa. W programie również ciekawe zajęcia: „kosmetyczne laboratorium”,  warsztaty kodowania, wegańskie słodkości w stylu zero waste, warsztaty z WWF Polska, tworzenie świec. Będą też wycieczki - do Egzotarium i Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.

Wielki Finał z wymianą ubrań i szyciem maskotek

Finał pod hasłem „Na śmiecenie w imię mody – nie dajemy naszej zgody!” odbędzie się 31 sierpnia o godz. 11. W programie znajdzie się wymianka odzieżowa,  warsztaty z szycia maskotek ze starych ubrań, przerabiania i  zdobienia odzieży z wykorzystaniem różnych technik plastycznych i krawieckich, warsztaty plastyczne, tworzenia biżuterii i innych ozdób zgodnych z zasadami upcyclingu, pokaz mody ekologicznej i olimpiada eko-wiedzy.

Jestem Eko z Biblioteką” potrwa od 1 lipca do 31 sierpnia we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu oraz w Zagłębiowskiej Mediatece. Udział jest bezpłatny, ale w przypadku niektórych zajęć obowiązują zapisy. 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Jak co roku i tym razem przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Wakacje w podziemiach, półkolonie w teatrze, zajęcia parkour'u, akademia driftingu czy warsztaty WWF - to tylko niektóre z naszych propozycji. Zobaczcie.

Wakacje 2024. Śląsk i okolice - ciekawe półkolonie i niesamowite miejsca