Parkobajtle i wakacyjny BecekoBUS

czwartek 13 czerwca 2024
  • „Parkobajtle” to wakacyjne koncerty i spektakle w plenerze (fot. mat. beceku)
    „Parkobajtle” to wakacyjne koncerty i spektakle w plenerze (fot. mat. beceku)
Kiedy: 
  • niedziela 7 lipca 2024 - piątek 23 sierpnia 2024
Gdzie: Bytom
„Parkobajtle” to kolejna propozycja na wakacje w mieście. Będziecie mogli zobaczyć spektakle teatralne w plenerze, a także bawić się muzyką. Jak co roku, w trasę po Bytomiu wyruszy niezwykły autobus, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Bytomskie Centrum Kultury przygotowało dla najmłodszych wakacyjne, plenerowe spektakle i koncerty - „Parkobajtle”. Spotkania będą odbywać się w letnie, niedzielne popołudnia od 7 lipca do 25 sierpnia w Parku Miejskim im. hm. F. Kachla (okolice Amfiteatru). Na plenerowej scenie dzieci zobaczą grupę O!Teatr w spektaklach: „Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze", „Tararysiapaty czyli jak ryś Ryś wpadł w tarapaty", „Jak wróbelek nie mógł zdążyć na wesele" oraz Teatr Żelazny ze „Złotą rybką". Nie zabraknie uwielbianego przez najmłodszych cyklu koncertów „Maluchy w krainie dźwięku”. Bilety będą w cenie 5 zł.

Przygoda z pszczołami, rycerzami i podróż w kosmos

W sierpniu na ulicach Bytomia pojawi się BecekoBUS. Na dzieciaki, które spędzają wakacje w mieście czeka dobra zabawa, pełna twórczych i rozwijających zajęć. W tym roku niezwykły autobus zamieni się w: Ogrodobusik, Rycerzobusik, Kosmobusik, Ulobusik, Artbusik i Teatrrobusik. Dzieci będą sadzić rośliny, zajrzą do ula, staną się prawdziwymi rycerzami lub spróbują swoich sił, jako aktorzy. Atrakcje skierowane są do dzieci w wieku 7-13 lat.

Rozkład jazdy BecekoBUSA

Gdzie zaparkuje niezwykły autobus, pełen atrakcji? 19 sierpnia – Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 (ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 9), 20 sierpnia - Szkoła Podstawowa nr 38 im. Jana III Sobieskiego (ul.Janusza Korczaka 1), 21 sierpnia – Szkoła Podstawowa nr 28 im. Królowej Jadwigi (ul. Armii Krajowej 40), 22 sierpnia – Szkoła Podstawowa nr 44 im. UNICEF (ul. Generała Stefana Grota-Roweckiego 6) oraz 23 sierpnia – Spółdzielczy Klub „Sezam” (ul. Chorzowska 57b). Bilety za każde zajęcia są w cenie 5 zł.

Dokładny program oraz bilety znajdziecie na stronie Bytomskiego Centrum Kultury.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Jak co roku i tym razem przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Wakacje w podziemiach, półkolonie w teatrze, zajęcia parkour'u, akademia driftingu czy warsztaty WWF - to tylko niektóre z naszych propozycji. Zobaczcie.

Wakacje 2024. Śląsk i okolice - ciekawe półkolonie i niesamowite miejsca