Kosmos, archeologia i sztuka pod chmurką

wtorek 18 czerwca 2024
  • Podczas wakacyjnych zajęć dzieci ozdobią drewniane zabawki (fot. Klara Puzoń)
    Podczas wakacyjnych zajęć dzieci ozdobią drewniane zabawki (fot. Klara Puzoń)
Kiedy: 
  • czwartek 4 lipca 2024
  • czwartek 29 sierpnia 2024
Gdzie: Bytom
Muzeum Górnośląskie w Bytomiu po raz kolejny organizuje „Wakacje pod chmurką”, czyli cykliczne warsztaty z różnych dziedzin wiedzy. Dzieci odkryją tajemnicę starych ogrodów, stworzą pachnące mydełka, ozdobią drewniane zabawki, zgłębią tajniki kosmosu i spróbują „odczytać” chmury. To jednak nie wszystko.

Podczas „Wakacji pod chmurką” dzieci poznają techniki wytwarzania naczyń i kafli oraz spróbują swoich sił w garncarskim rzemiośle (4 lipca), odkryją tajemnice starych ogrodów (9 i 11 lipca), rozszyfrują tajne kody w przestrzeni Galerii Malarstwa Polskiego (6 i 8 sierpnia), a także nauczą się rozmnażać rośliny (9 i 11 lipca) i „odczytywać” chmury (27 i 29 sierpnia). Miłośnicy zajęć manualnych będą zachwyceni możliwością stworzenia pachnących mydełek (16 i 18 lipca), kolorowego włóczkowego węża (30 lipca i 1 sierpnia) czy ozdabiania drewnianych zabawek (13 sierpnia), a Ci, których fascynuje wszechświat, razem z artystami dawnymi i współczesnymi, wyruszą w kosmiczną podróż i wykonają prace inspirowane tą niezwykłą wycieczką (23 i 25 lipca).

„Wakacje pod chmurką” skierowane są do dzieci w wieku 6-12, będą odbywać się w wakacyjne wtorki i czwartki (od 4 lipca do 29 sierpnia) w samo południe. Na każdy tydzień przygotowany został jeden temat. Koszt udziału w warsztatach to 15 zł (w przypadku warsztatów mydlarskich – 35 zł). Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji pod numerem tel. 32 281 82 94, w. 127. Zbiórka o godz. 12 przed kasą główną Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu (pl. Jana III Sobieskiego 2). W przypadku deszczu zajęcia będą odbywać się w budynku muzeum.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Jak co roku i tym razem przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Wakacje w podziemiach, półkolonie w teatrze, zajęcia parkour'u, akademia driftingu czy warsztaty WWF - to tylko niektóre z naszych propozycji. Zobaczcie.

Wakacje 2024. Śląsk i okolice - ciekawe półkolonie i niesamowite miejsca