Wakacyjny festiwal kolorów

czwartek 20 czerwca 2024
  • Festiwal Kolorów odbędzie się w Zamku Sieleckim (fot. mat. organizatora)
    Festiwal Kolorów odbędzie się w Zamku Sieleckim (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 1 lipca 2024 - piątek 30 sierpnia 2024
Gdzie: Sosnowiec
Ciekawe, cykliczne warsztaty kreatywne oraz plastyczno-historyczne przygotowano dla dzieci w Sosnowieckim Centrum Sztuki - Zamek Sielecki. Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy.

Podczas wakacji można miło spędzać czas nie wyjeżdżając daleko. Warsztaty organizowane przez Zamek Sielecki mogą w tym pomóc.

Kolorowe warsztaty kreatywne

To warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 7-14 lat, które lubią spędzać wolny czas na poznawaniu nowych zjawisk w sztuce oraz podróżować w swojej wyobraźni do dalekiej Japonii. Lipcowe zajęcia krążyć będą wokół tematów związanych ze sztuką współczesną, natomiast sierpień poświęcony będzie japońskim, barwnym festiwalom matsuri. Od starożytnych japońskich lalek z terakoty po delikatne lampiony z papieru. Sun Wukong, czyli wszystko o ulubionym bohaterze japońskich i chińskich dzieci od „Wędrówki na Zachód”, poprzez deski teatru, aż po srebrny ekran. Warsztaty będą odbywać się we wtorki (9, 16, 23 i 30 lipca oraz 13, 20, 27 i 30 sierpnia) w godz. 10-12.

Warsztaty plastyczno-historyczne

Warsztaty plastyczno-historyczne towarzyszą wystawie „(Po)przemysłowy Sosnowiec. Zmiany społeczno-gospodarcze na przełomie wieków” są skierowane do dzieci w wieku 7-14 lat. Będą składać się z dwóch paneli. Pierwszy: spacer po wystawie oraz rozmowy o zmieniającym się Sosnowcu, który swój ciężki, szary, przemysłowy krajobraz zamienił na zielone oblicze przyjaznego rodzinnego miasta i drugi: warsztaty kreatywne dotykające tematu zielonej przestrzeni miasta. Warsztaty będą odbywać się 1 lipca i 6 sierpnia w godz. 10-12.

Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki mieści się przy ul. Zamkowej 2. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Informacja o warsztatach i zapisy przyjmowane są pod numerem tel. 32 266 38 42.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Jak co roku i tym razem przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Wakacje w podziemiach, półkolonie w teatrze, zajęcia parkour'u, akademia driftingu czy warsztaty WWF - to tylko niektóre z naszych propozycji. Zobaczcie.

Wakacje 2024. Śląsk i okolice - ciekawe półkolonie i niesamowite miejsca