Startuje festiwal „Film + Miasto”

czwartek 4 lipca 2024
  • Dzieciaki m.in. zostaną małymi farmerami (fot. archiwum zdjęć FB Kino Kosmos dla dzieci)
    Dzieciaki m.in. zostaną małymi farmerami (fot. archiwum zdjęć FB Kino Kosmos dla dzieci)
Kiedy: 
  • sobota 6 lipca 2024 - sobota 20 lipca 2024
Gdzie: Katowice
W ramach festiwalu miejskiego „Film + Miasto” dzieciaki będą mogły wziąć udział w niecodziennych warsztatach. Będzie można coś zasadzić i zostać farmerem, coś ugotować i na czymś zagrać.

Organizatorami festiwalu „Film + Miasto” są Instytucja Filmowa Silesia Film w Katowicach i fundacja antyRAMA. Festiwal to zaproszenie do refleksji i integracji z naturalnym światem, który wciąż istnieje w sercu naszych metropolii. To inspirujące filmy, rozmowy, a także warsztaty dla dzieci. Więcej o festiwalu przeczytacie w naszej zapowiedzi

Zostań farmerem w mieście

Dla dzieciaków, które chcą zostać farmerem lub farmerką idealne będą zajęcia „Urban Farming” (6 lipca w godz. 11-13). Uczestnicy zdobędą informacje o otaczającym nas świecie roślin jadalnych, takich jak soczyste pomidory, pyszne truskawki czy słodkie jabłka. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą ubrań roboczych i rękawiczek. Zajęcia odbędą się na Targowisku Plac Miarki, pod pomnikiem Stanisława Moniuszki.

Zero waste w kuchni

Podczas warsztatów „Kuchnia zero waste” (13 lipca w godz. 11-12.30) dzieci poznają jej zasady oraz wspólnie przygotują wegetariańskie posiłki z tego, co dotychczas uznawane było za odpady. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą fartuszków, nakryć głowy, deski i noża do krojenia oraz obieraczki do warzyw. Warsztaty odbędą się na Targowisku Osiedla Tysiąclecia przy ul. Chrobrego 28 w Katowicach.

Warzywa zamienią się w instrumenty

Rośliny zabrzmią, zadźwięczą, zaświszczą, zagwiżdżą (20 lipca w godz.11-12.30). Dzieci posłuchają uważnie, co chcą powiedzieć, zaśpiewać, wyszeptać, wykrzyczeć. Zamienią warzywa w instrumenty i stworzą warzywną orkiestrę. Na zajęcia należy zabrać ze sobą fartuszki, nakrycia głowy, deskę i nóż do krojenia oraz obieraczkę do warzyw. Warsztaty będą gościć na Targowisku Ligota przy ul. Panewnickiej 33.

Warsztaty dla dzieci towarzyszące festiwalowi „Film + Miasto” odbędą się 6, 13 i 20 lipca w Katowicach. Obowiązują bilety w cenie 10 zł (1 bilet to 1 dziecko i opiekun), które można zakupić na stronie i w kasie Kina Światowid: tel. 32 2587432. Zajęcia skierowane są do dzieci od 6. roku życia wraz z opiekunami. Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest podpisanie zgodny na publikację wizerunku własnego oraz dziecka.

Partnerami festiwalu FILM + MIASTO są: Miasto Katowice, Metropolia GZM, Millenium Inwestycje oraz Bank Millennium. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi.

Kategoria: Wydarzenia