„Jarmark u Babci Anny” z rękodziełem, maszketami i atrakcjami dla dzieci

czwartek 4 lipca 2024
  • Jarmark co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem (fot. mat. prasowe UM Katowice)
    Jarmark co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem (fot. mat. prasowe UM Katowice)
Kiedy: 
  • niedziela 28 lipca 2024
Gdzie: Katowice
To letnia odsłona popularnego „Jarmarku na Nikiszu”. Na odwiedzających czekać będą piękne produkty od 170 wystawców z całej Polski, kuchnia regionalna, śląskie maszkety. Dzieciom spodoba się strefa zabaw i relaksu z karuzelą.

„Jarmark u Babci Anny” to wakacyjne wydanie „Jarmarku na Nikiszu”. W tym roku zobaczyć będzie można produkty 170 wystawców zarówno lokalnych jak i reprezentujących wszystkie regiony Polski. Na stoiskach znajdą się wyroby artystyczne, obrazy, ceramika, biżuteria, maskotki, gadżety śląskie czy też pamiątki z Nikiszowca. Będą również kosmetyki naturalne, świece, akcesoria dla domowych zwierzaków. Nie zabraknie regionalnej kuchni, tradycyjnych bud odpustowych ze śląskimi maszketami i naturalnych produktów.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Na Skwerze Zillmannów będzie znajdować się strefa zabaw i relaksu. Najmłodsi będą mogli bawić się na popularnej karuzeli łańcuszkowej tzw. „kecioku”. Zaplanowano również inne atrakcje. Popołudniu wystąpi tradycyjnie Orkiestra Dęta „Wieczorek”, a w godz. 15-18 będzie okazja by pochillować przy dźwiękach DJ Sergiusza Rudnika - z Nikiszowca.

Bezpłatny transport

Na Jarmark można dotrzeć bezpłatnymi liniami autobusowymi. Pierwsza będzie kursować ze stanowiska na podziemnym parkingu Dworca PKP w Katowicach. Druga linia pobiegnie z parkingu przy Cmentarzu Komunalnym na ul. Murckowskiej. Obie linie będą kończyć swój bieg na przystanku Janów Zamkowa Skwer (tuż przy wejściu na Jarmark).

Wydarzenie odbędzie się 28 lipca w godz. 10-20 na Nikiszowcu w Katowicach. Udział w imprezie jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na FB

Kategoria: Wydarzenia