Piersią pod Reksiem, czyli Festiwal Rodzicielstwa

poniedziałek 2 czerwca 2014
  • O karmieniu piersią, porozumieniu z dzieckiem bez przemocy czy spaniu z nim w jednym łóżku będzie mowa na spotkaniach w Bielsku-Białej i Żywcu (fot. materiały Fundacji Klamra)
    O karmieniu piersią, porozumieniu z dzieckiem bez przemocy czy spaniu z nim w jednym łóżku będzie mowa na spotkaniach w Bielsku-Białej i Żywcu (fot. materiały Fundacji Klamra)
Kiedy: 
  • czwartek 29 maja 2014 - sobota 7 czerwca 2014
Zbiorowe, publiczne karmienie piersią pod pomnikiem Reksia, warsztaty pieluchowania i chustowania - to i wiele więcej znajdzie się w programie Festiwalu Rodzicielstwa.

Festiwal skierowany jest nie tylko do osób oczekujących narodzin dziecka i rodziców maluchów, ale również do babć, dziadków i innych członków ich rodzin.
Impreza zacznie się 29 maja spotkaniem w „kregu opowieści laktacyjnych”. Podczas niego mamy, które karmią lub karmiły piersią, podzielą się wspomnieniami, doświadczeniami i anegdotami z tymi, które dopiero karmić zamierzają. Spotkanie zaplanowano w pracowni artystycznej Drugi Poziom przy ul. 3 Maja 29/6 w Bielsku-Białej.
Z kolei 31 maja o godz. 13 rodzice będą mogli wziąć udział w warsztatach na temat pieluchowania wielorazowego. Wśród uczestników rozlosowane zostaną upominki. Tego samego dnia o godz. 15 odbędzie się spotkanie, poświęcone porozumiewaniu się z dzieckiem bez przemocy, zaś dwie godziny później - zajęcia z chustonoszenia, natomiast 7 czerwca, wspólnie z panią psycholog, będzie można zastanowić się, czy dziecko powinno spać z rodzicami, a jeśli tak, to co zrobić, by było bezpieczne i w jakim wieku zacząć uczyć je samodzielnego zasypiania. Adres wymienionych zajęć nie został jeszcze ustalony, ale wkrótce zostanie ogłoszony na fanpage’u festiwalu.

Tymczasem 1 czerwca happening „Piersią, mamo!” zorganizuje Bielski Klub Rodzica, według pomysłu fundacji „Rodzić Po Ludzku”. Organizatorzy zapraszają mamy w samo południe pod pomnik Reksia, by tam nakarmiły dzieci, walcząc ze stereotypem, że karmienie piersią w miejscach publicznych jest niestosowne. Przewidziano również porady brafitterek dla kobiet w ciąży i karmiących oraz projekcję filmu „Oblicza porodu”.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, na wszystkich będą też miejsca do przewijania dzieci i kąciki do karmienia. Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Klamra. Program dostępny jest na www.facebook.com/FestiwalRodzicielstwa.

Kategoria: Wydarzenia