Zielone Świątki z ogniskiem i rękodziełem

niedziela 1 czerwca 2014
  • Sobótkowe ognisko to tylko jedna z atrakcji jakie czekać będą na tych, którzy przybędą 8 czerwca do Mysłowic (fot. materiały organizatora)
    Sobótkowe ognisko to tylko jedna z atrakcji jakie czekać będą na tych, którzy przybędą 8 czerwca do Mysłowic (fot. materiały organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 8 czerwca 2014
Gdzie: Mysłowice
Przypadające 50 dni po Wielkanocy Zielone Świątki nie są współcześnie obchodzone tak hucznie, jak kiedyś. Tymczasem ten dzień to nie tylko okazja do wizyty w kościele.

W dzień Zesłania Ducha Świętego bawiono się dawniej, paląc ogniska, zwane sobótkami (Sobótką nazywane było też samo święto). Takie właśnie sobótkowe ognisko zapłonie 8 czerwca o godz. 15 na Placu na Winklu, na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej z Ptasią w Mysłowicach. Aż do godz. 21 przy ogniu grać będą zespoły muzyczne, będzie też można kupić rękodzieło lokalnych twórców i zjeść tradycyjne przysmaki. Zaplanowano również rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Śląskie Sobótki” i wiele atrakcji dla dzieci. Wieczorem przyjdzie czas na zabawę taneczną z didżejem.
Organizatorami Zielonych Świątek są Rada Osiedla Larysz-Hajdowizna, Miejski Ośrodek Kultury w Mysłowicach, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych Progres oraz Jarmark Larischa.
Za wstęp na uroczystość dorośli zapłacą 2 zł, dzieci wejdą za darmo.

Kategoria: Wydarzenia