Najlepsi kolędnicy wystąpią w Będzinie
- czwartek 15 stycznia 2026 - niedziela 18 stycznia 2026
„Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika” na trwałe wpisał się w świąteczny kalendarz wydarzeń. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło niemal 40 tysięcy uczestników. Festiwal ma przebieg dwuetapowy – w grudniu w niemal 40 miastach w Polsce, na Ukrainie, Litwie i Włoszech odbywają się eliminacje. Najlepsi wykonawcy wybrani przez jurorów zaproszeni są w styczniu na 3 dniowe przesłuchania finałowe do Będzina.
Koncerty finałowe
Po grudniowych eliminacjach 15-17 stycznia kolędnicy zaprezentują się w Będzin Arenie. To wyjątkowa okazja, by poznać pełne bogactwo wydarzenia – usłyszeć znakomitych solistów, chóry i zespoły prezentujące różnorodne style oraz często unikatowe tradycje folklorystyczne swoich regionów. Wstęp na przesłuchania jest wolny,
Koncert Galowy – bezpłatne wejściówki
Festiwal zakończy 18 stycznia o godz. 16 „Koncertem Galowym”. Widzowie zobaczą najciekawsze prezentacje. Za reżyserię koncertu, jak co roku odpowiada Dariusz Wiktorowicz, gwarantując wyjątkowe, pełne emocji widowisko. Wstęp na koncert jest wolny, ale obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je odbierać w Biurze Festiwalu (Szkoła Podstawowa nr 10) i Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej UM Będzin (ul. Sportowa 4).
„32. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika” odbędzie się w dniach 15-18 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej Będzin Arena (ul. Sportowa 20). Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram przesłuchań zostanie wkrótce opublikowany. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub stronie Festwialu.



