Pszczoły i skarby na zamku

wtorek 27 maja 2014
  • Zamek Piastowski w Gliwicach stanie się miejscem dziecięcych zabaw (fot. materiały organizatora)
    Zamek Piastowski w Gliwicach stanie się miejscem dziecięcych zabaw (fot. materiały organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 1 czerwca 2014
Gdzie: Gliwice
Całe rodziny mogą odwiedzić Zamek Piastowski w Gliwicach 1 czerwca. Razem będą mogli dowiedzieć się, co w ulu brzęczy i poszukać skarbów.

 „Co w ulu brzęczy” to zajęcia, które rozpoczną się 1 czerwca o godz. 12 na Zamku Piastowskim w Gliwicach. Są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 lat, potrwają 60 minut i dadzą możliwość poznania świata pszczół. Dzieci usłyszą jak rozwijało się bartnictwo na terenie Śląska. Poznają bliżej postać ks. Jana Dzierżona, człowieka, który unowocześnił hodowle pszczół w naszym regionie. Dowiedzą się, czym jest ul figuralny, kłodowy czy skrzynkowy, jakie mamy rodzaje miodu i czym się od siebie różnią. Będą miały możliwość zobaczenia i dotknięcia prawdziwych narzędzi jakimi posługuje się pszczelarz. Poznają takie pojęcia jak: wosk pszczeli, propolis, wab, ramka, odymiasz, warroza, czerw, królowa matka, truteń itp.

Tego samego dnia, ale o godz. 14 na Zamku Piastowskim rozpoczną się zajęcia pod hasłem „Poszukiwacze muzealnych skarbów”. Mogą wziąć w nich udział dzieci potrafiące dobrze czytać i pisać.

To zabawa dla dzieci gotowych na przygodę. Polega na odnalezieniu na wystawie stałej „Gliwice miasto wielu kultur” w Zamku Piastowskim zabytków po fragmentach zdjęć jakie dostaną. Nazwę rozpoznanego zabytku należy wpisać na otrzymanej kartce wraz z numerem zdjęcia. Odpowiedzi można sprawdzić w punkcie, w którym otrzymało się formularz. Dla zwycięzcy przewidziano upominek.

Kategoria: Wydarzenia