Jeśli chcesz być ojcem, zbadaj bezpłatnie swoje nasienie

poniedziałek 2 czerwca 2014
  • Niepłodność mężczyzn to choroba jak każda inna i można ja leczyć (fot. Materiały Gyncentrum)
    Niepłodność mężczyzn to choroba jak każda inna i można ja leczyć (fot. Materiały Gyncentrum)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • niedziela 1 czerwca 2014 - niedziela 8 czerwca 2014
Gdzie: Katowice
W Katowicach rusza regionalna kampania profilaktyczno-edukacyjna „Zdrowy tata!”. W jej ramach w katowickiej klinice Gyncentrum, mężczyźni, którzy podejrzewają u siebie niepłodność, mogą wykonać bezpłatnie badania nasienia.

- Niepłodność mężczyzn to dla wielu mężczyzn wstydliwy problem, z którym często nie mogą sobie poradzić. A to przecież choroba, jak każda inna, która wymaga odpowiedniego leczenia i wsparcia specjalistów z różnych dziedzin  – mówi  dr n. med. Dariusz Mercik, ginekolog z Gyncentrum.

Akcja bezpłatnego badania nasienia skierowana jest do każdego mężczyzny, który pragnie zostać ojcem. - Panowie mają okazję dowiedzieć się m.in. jakie mają szanse na naturalne poczęcie dziecka, czy ich plemniki są ruchliwe, jaką mają kondycję i jak jest ich dużo – mówi dr Mercik. Mężczyźni mogą liczyć również na wsparcie specjalistów z zakresu endokrynologii i leczenia niepłodności.

Z bezpłatnych badań nasienia w Klinice Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach skorzystać mogą nie tylko mężczyźni, którzy od jakiegoś czasu bezskutecznie starają się o dziecko, ale również ci, którzy chcą być pewni, że są zdrowi. Przebadać powinni się też panowie, którzy są m.in. po zabiegu chirurgicznym w obrębie układu rozrodczego, terapii steroidami płciowymi lub uczestniczą w programie dawstwa nasienia, a także ci, którzy należą do tzw. grup ryzyka: palą papierosy, mają siedzący tryb życia i noszą ciasną bieliznę.

- W akcji mogą wziąć udział wszyscy mężczyźni bez względu na wiek, wykonując prosty, bezbolesny i skuteczny test na miejscu w laboratorium Gyncentrum  -mówi dr Mercik.

Kampania „Zdrowy Tata!” potrwa trzy miesiące. W każdym miesiącu przez tydzień w Gyncentrum będzie można wykonać badanie nasienia. Pierwsza odsłona akcji odbędzie się w dniach 1-8 czerwca. Żeby wziąć udział w badaniu należy wcześniej umówić bezpłatną wizytę w rejestracji dzwoniąc pod nr tel.: 32 359 09 32 lub 32 359 09 33.

Więcej informacji na stronie: www.zdrowytata.pl

Objęliśmy patronatem tę akcję.

Kategoria: Wydarzenia