Otwartość, empatia i wsparcie - Dzień Świadomości Autyzmu
- niedziela 19 kwietnia 2026
W hali widowiskowo-sportowej na „Skałce” będzie można wziąć udział w wydarzeniu „Dzień Świadomego Autyzmu” organizowanego przez Fundację W&D – Przyszłość bez Ograniczeń. Jak podkreślają organizatorzy „szczególnie zapraszamy dzieci w spektrum autyzmu wraz z rodzinami, przygotowaliśmy dla Was bezpieczną i przyjazną przestrzeń”.
Odlotowa zabawa dla każdego
Impreza stworzona jest z myślą o otwartości, empatii i wspieraniu różnorodności. W programie każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci mogą kreatywnie spędzić czas, a także wyszaleć się skacząc na kolorowych, dmuchanych zamkach. Przygotowano również aktywności sensoryczne, animacje i wspólne zabawy. Rodzice będą mogli wziąć udział w prelekcjach. Nie zabraknie strefy wyciszenia dla dzieci w spektrum autyzmu.
Wydarzenie odbędzie się 19 kwietnia w godz. 11-15 w Hali OSiR „Skałaka” (Aleja Parkowa 15) w Świętochłowicach. Wstęp wolny. Szczegóły imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.




