Naucz się udzielać dziecku pierwszej pomocy

niedziela 8 czerwca 2014
  • Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest niezwykle istotna (fot. materiały prasowe)
    Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest niezwykle istotna (fot. materiały prasowe)
Kiedy: 
  • wtorek 17 czerwca 2014
Wyobraź sobie, że twoje dziecko straciło przytomność, oparzyło się lub ma drgawki gorączkowe. Na pewno wiesz, co robić w takich sytuacjach? Jeśli nie, to przyjdź na spotkanie poświęcone udzielaniu dzieciom pierwszej pomocy. Jest bezpłatne.

Bielski Klub Rodzica i R-MED Pierwsza Pomoc zapraszają na spotkanie poświęcone udzielaniu pierwszej pomocy dzieciom. Będzie się można na nim dowiedzieć, jak udzielić pomocy dziecku w nagłej sytuacji, poradzić sobie w przypadku zaburzenia oddychania, wezwać pomoc (kiedy dzwonić na pogotowie), zareagować, gdy dziecko się zakrztusi lub zadławi.

Będzie też mowa o urazach głowy, oparzeniach, użądleniach przez owady. Rodzice dowiedzą się, jak rozpoznać dreszcze i drgawki gorączkowe u dzieci oraz co robić w takim przypadku, jak postąpić w razie napadu padaczkowego lub omdlenia lub jak zatamować krwawienie z nosa.

Spotkanie odbędzie się 17 czerwca, w godzinach 17.30-19.30 w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza w Bielsku – Białej, ul. Nadbrzeżna 12.

Wstęp jest wolny, ale trzeba się wcześniej zapisać, wysyłając maila na adres: bielskiklubrodzica@gmail.com lub dzwoniąc pod numer telefonu 607 067 845. Zapisy przyjmowane są do 16 czerwca.

Kategoria: Wydarzenia