Pobudka, Koszutka, czyli rodzinny piknik inaczej

wtorek 3 czerwca 2014
  • To alternatywa dla popularnych festynów i pikników (fot. materiały organizatora)
    To alternatywa dla popularnych festynów i pikników (fot. materiały organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 6 czerwca 2014 - niedziela 8 czerwca 2014
Gdzie: Katowice
Nie lubicie rodzinnych festynów, na których wciąż powtarzają się te same atrakcje? Koniecznie przyjdźcie w najbliższy weekend na katowicką Koszutkę na organizowany przez fundację Napraw Sobie Miasto festyn „Pobudka, Koszutka!”.

Już w piątek od godz. 18 w kinie Kosmos będzie można bezpłatnie obejrzeć „Łowcę androidów” Ridleya Scotta i wziąć udział w promocji książki Andrzeja Tuziaka „Łowca androidów. Słowa i obrazy”. Impreza będzie trwać, gdy na parking za kinem podjadą foodtrucki, sprzedające wieprzburgery ze świeżego mięsa, zapiekanki na bagietkach własnego wypieku, owsiankę, aromatyczną kawę, herbatę, gorącą czekoladę i soki. Będzie się można nimi raczyć, słuchając koncertu zespołu Jóga i oglądając film w plenerowym kinie.

W sobotę od godz. 10 zaplanowano zajęcia nordic walking (przed barem Lucky będą wypożyczane kijki). W tym samym czasie w parku Asza dzieci nauczą się tańczyć m.in. hip-hop i disco show, a później każdy będzie mógł poćwiczyć aerobik. Na placu Holoubka organizatorzy pomogą maluchom zaprojektować osiedle idealne. Posiedzieć na leżaku, poczytać niezależne magazyny, przekąsić coś i napić się lemoniady będzie można z kolei z okazji pierwszych urodzin Geszeftu, sklepu z produktami śląskich projektantów.  Przewidziano też warsztaty języka angielskiego ze skręcaniem balonów i konkurs na oficjalne ciasto Koszutki (każdy może przynieść własny wypiek). Prócz tego na małym boisku Rapid zaplanowano mecz: mieszkańcy Koszutki kontra urzędnicy miejscy.

Zainteresowaniem dzieci cieszyć się będzie z pewnością pokaz agility, czyli pokonywania przez szkolone psy specjalnego toru przeszkód. Starsi będą mogli zagrać w szachy i wziąć udział w warsztatach filmowych, podczas których poznają podstawy zawodu aktora, produkcji dźwięku, przygotowaniu storyboardu i układu tanecznego. Odbędą się też warsztaty upcyklingowe, poświęcone renowacji mebli. Będzie się można również przyłączyć do malowania muralu i wziąć udział w biegu rodzinnym.  Nie tylko panie zainteresować może stoisko „Kobiety w podróży” z konkursami podróżniczymi i degustacyjnymi oraz nagrodami z przywiezionymi z różnych zakątków świata. Będzie można również nauczyć się tańczyć reggaeton i wziąć udział w warsztatach rozwojowych dla kobiet „Smaki i kolory mojego życia”.
W niedzielę dalszą część festynu rozpocznie o godz. 10 sąsiedzkie śniadanie na trawie w parku Asza. Z kolei w parku Budnioka stanie tablica, na której będzie można przypiąć fotografie i stare pocztówki z Koszutki i powspominać z sąsiadami dawne czasy. W południe zaplanowano spacer historyczny po dzielnicy, który rozpocznie się na Placu Grunwaldzkim, pod pomnikiem „Rodzina”. Odbędą się również warsztaty robienia biżuterii ekologicznej.

Partnerem imprezy jest Instytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów. Szczegóły na pobudkakoszutka.pl.

Kategoria: Wydarzenia