„Bajeczna Fiesta” pełna muzyki, tańca i animacji dla najmłodszych

środa 1 lipca 2026
  • Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (fot. mat. organizatora)
    Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 5 lipca 2026
W ramach „Teatrzyku na kocyku” w Fabryce Pełnej Życia dzieci mogą zobaczyć interaktywny spektakl pełen kolorów. Na scenie wystąpi gwiazda rock’nd’jelona - ekokapela, światowej sławy The Jelonband, w którego skład wchodzi Jelonek Bronek, Biedronka Ilonka i Pszczółka Julka. Wstęp wolny!

„Teatrzyk na kocyku" to cykl w ramach Dąbrowskiej Akcji Lato z Pałacem Kultury Zagłębia. Na terenie Fabryki Pełnej Życia przez wakacje organizowane są spektakle dla dzieci, które siedząc na kocykach, oglądają bezpłatnie sztuki teatralne.

Muzyka, ekologia i dobry humor

5 lipca dzieci zobaczą „Bajeczną Fiestę” w wykonaniu Teatru Kultureska. To interaktywny spektakl o tematyce ekologicznej pełen muzyki, tańca, zabaw i animacji dla najmłodszych. Dzieci razem z bohaterami bajki będą śpiewać, pląsać, a także urządzać wesoły taneczny korowód. Obok dobrego humoru nie zabraknie treści edukacyjnych. Najmłodsi nauczą się w jaki sposób można dbać o przyrodę. Będą miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także posegregować śmieci z bohaterami bajki – członkami zespołu muzycznego The Jelonband. Dzieci wybiorą SuperEkoBohaterów, a także nauczą się czarować świat, żeby pozbyć się zanieczyszczeń powietrza. Bajkowe postacie udowodnią widzom, że w życiu warto uwierzyć w siebie i swoje możliwości – bo wtedy można być kim tylko się chce – bohaterem, tancerzem, a nawet czarodziejem. Dzieci będą miały także okazję zaśpiewać na cześć przyrody wyjątkowy przebój zespołu The Jelonband: „Ole ole, ole ole! Czysta przyrodo – kochamy cię!”.

Spektakl będzie można zobaczyć 5 lipca o godz. 14 w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej (ul. Kościuszki 3). Wstęp bezpłatny. Spektakl potrwa 60 minut. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb lub Pałacu Kultury Zagłębia.

Kategoria: Wydarzenia