Rodzinny festiwal z finalistką „X-Factor”

czwartek 12 czerwca 2014
  • Organizatorzy mają nadzieję, że ta charytatywna impreza przyciągnie całe rodziny (fot. materiały organizatorów)
    Organizatorzy mają nadzieję, że ta charytatywna impreza przyciągnie całe rodziny (fot. materiały organizatorów)
Kiedy: 
  • sobota 14 czerwca 2014
Gdzie: Sosnowiec
Koncerty, zabawy dla maluchów oraz konkursy i warsztaty - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na gości wymyślonego przez cztery nastolatki charytatywnego Staszic Music Festivalu.

Impreza to inicjatywa Neli, Weroniki, Asi i Marceliny, uczennic IV LO im. Staszica w Sosnowcu. Dziewczyny wymyśliły ją, by wspomóc budowę pierwszego domu hospicyjnego w Zagłębiu Dąbrowskim i działalność Hospicjum im. Św. Tomasza w Sosnowcu. Charytatywna impreza odbędzie się 14 czerwca na boisku szkoły przy Placu Zilingera 1, gdzie już od godz. 14 trwać będzie festyn rodzinny. W jego programie znajdą się zabawy i konkurencje sportowe dla dzieci oraz warsztaty plastyczne. Dzieci będą mogły poszaleć na dmuchanych zamkach, trampolinach i torze przeszkód oraz dać sobie pomalować buzie. Zaplanowano też pokazy taneczne. Zgłodniali posilą się smakołykami, serwowanymi na stoiskach gastronomicznych.

O godz. 17 rozpoczną się koncerty. Pierwsza wystąpi Marta Bijan, finalistka IV edycji programu „X-Factor”. Po niej na scenie pojawi się zespół Kruk, znany z występów z takimi legendami muzyki, jak Deep Purple czy Carlos Santana. Zagrają również The Kenigers, Atut&Doppio&Dj Funky, Mikulskee oraz Don’t You Bear z basistą słynnego Negatywu w składzie. 

Kategoria: Wydarzenia