Jak odróżnić Śląsk od Zagłębia

wtorek 1 lipca 2014
  • Chorzowski skansen zaprasza na ciekawe półkolonie (fot. materiały prasowe)
    Chorzowski skansen zaprasza na ciekawe półkolonie (fot. materiały prasowe)
Kiedy: 
  • poniedziałek 7 lipca 2014 - poniedziałek 25 sierpnia 2014
Gdzie: Chorzów
Na to i wiele innych pytań odpowiedź będzie można uzyskać podczas spotkań organizowanych w ramach półkolonii w chorzowskim skansenie.

„Letnie wędrówki po Górnym Śląsku” to tytuł cyklu poniedziałkowych imprez rekreacyjno-plenerowych organizowanych przez całe wakacje w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie". Spotkania odbywać się będą w godz. od 10. do 13.

Harmonogram:

7.07.2014 - „Jak odróżnić Śląsk od Zagłębia”.

Uczestnicy wezmą udział m.in. w grze terenowej – poszukiwanie punktów zaznaczonych na mapce oraz w układaniu wielkich, przestrzennych puzzli. Odbędą się również liczne warsztaty.

14.07.2014 – „Podregion przemysłowy”.

Uczestnicy stworzą legendę do mapy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, oraz wezmą udział w licznych zabawach plastycznych.

21.07.2014 – „Spotkajmy się w Beskidzie”.

Uczestnicy wezmą udział w zabawach opartych na pracach wykonywanych w chłopskiej zagrodzie oraz w drużynowym poszukiwaniu skarbów ukrytych w skansenie.

28.07.2014 – „Pogórze Cieszyńskie”.

Główną atrakcją tego dnia będzie „Turniej Rycerski” oraz teatrzyk lalkowy, w którym aktorami będą odwiedzające skansen dzieci.

4.08.2014 – „Region pszczyńsko – rybnicki”.

Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach teatralno-plastycznych. Poprzez gry i zabawy poznają legendy regionu pszczyńsko – rybnickiego

11.08.2014 – „Podregion lubliniecki”.

18.08.2014 „Region Zagłębia Dąbrowskiego. Ginące rzemiosła i zawody”.

Główną atrakcją tego dnia będzie konkurs wiedzy o ginących zawodach oraz zabawy warsztatowe – „Edu-rój, czyli praca pszczelarza”.

25.08.2014 – „Stare bajki i baśnie ze Śląska i Zagłębia”.

Dzieci wezmą udział w tworzeniu bajki interaktywnej „Bieda w biedaszybie”. Zrobią również instrumenty z materiałów wtórnych.

Kategoria: Wydarzenia