Był sobie mamut

wtorek 8 lipca 2014
  • Zamek Piastowski w Gliwicach zaprasza na spotkanie z mamutem (fot. materiały muzeum)
    Zamek Piastowski w Gliwicach zaprasza na spotkanie z mamutem (fot. materiały muzeum)
  • Zamek Piastowski w Gliwicach zaprasza na bezpłatne warsztaty
Kiedy: 
  • wtorek 15 lipca 2014 - piątek 22 sierpnia 2014
Gdzie: Gliwice
Wszystkiego o mamutach, odlewnictwie i ozdobnej biżuterii dowiedzą się uczestnicy zajęć organizowanych w lipcu i sierpniu przez Muzeum w Gliwicach. Powstałe na zajęciach dzieła będzie można zabrać do domu.

Archeolodzy z Zamku Piastowskiego w Gliwicach w lipcu zapraszają dzieci na spotkanie z mamutem i odkryciami sięgającymi epoki lodowcowej. Warsztaty są bezpłatne i odbędą się w dniach 15-18 lipca oraz 22-25 lipca, w godzinach 9, 11 i 13. Można wybierać w następujących zajęciach:

- Był sobie mamut. To warsztaty o praprzodkach człowieka i zwierzętach epoki lodowcowej, na które polował. Dzieci dowiedzą się jak wyglądało środowisko i przyroda na Ziemi kilkaset tysięcy lat temu oraz jakimi narzędziami i bronią posługiwali się pierwsi ludzie podczas polowań. Na uczestników czekać będą również wyjątkowe kolorowanki: „W pradziejowej zagrodzie”, „Łowca mamutów” oraz „ Polowanie na dużego zwierza”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-8 lat. Grupy: max 30 osób.

- O przodkach i praprzodkach. Zajęcia o tym, jak żyli i czym zajmowali się ludzie mieszkający na terenie Gliwic i okolic w różnych okresach starożytności. W pierwszej części mowa będzie o odkryciach jakich dokonano podczas wykopalisk archeologicznych prowadzonych na obszarze powiatu gliwickiego. Uczestnicy obejrzą również z bliska zabytki archeologiczne pochodzące z różnych okresów pradziejów. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-8 lat. Grupy: max 30 osób.

- Przeszłość powiatu gliwickiego. Prowadzący opowie o wykopaliskach archeologicznych prowadzonych na terenie powiatu gliwickiego oraz ciekawych znaleziskach. Każdy z uczestników otrzyma szkic zabytku, który będzie musiał odnaleźć na wystawie „Przeszłość powiatu gliwickiego. Vademecum Archeologiczne” oraz ustalić jego pochodzenie i czas powstania. Zajęcia przygotowane dla dzieci w wieku 8-15 lat. Grupy: max 30 osób

Natomiast w sierpniu wszyscy, którzy chcieliby wykonać piękny wisior lub ozdobną plakietę zgodnie z XIX- wiecznymi wzorami – będą mile widziani w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego w Gliwicach. Zajęcia odbędą się od 5 do 8 sierpnia oraz 19-22 sierpnia, o godz. 10 i 12. Można się zapisywać na:

- Małą Akademię Odlewnictwa. To warsztaty z wykorzystaniem gipsu szybkoschnącego, masy plastycznej, gliny ceramicznej. Uczestnicy z pomocą silikonowych form wykonają repliki eksponatów znajdujących się na wystawie – ozdobnych plakiet, gemm czy miniaturową figurę czuwającego lwa. Zajęcia dla dzieci od lat 5-ciu. Grupy: max 30 osób.

- Zaułek Jubilera. Mając do dyspozycji wykonane z gipsu o wysokiej trwałości repliki XIX-wiecznej żeliwnej biżuterii z kolekcji Muzeum w Gliwicach, ozdobne sznury i farby akrylowe dzieci stworzą własne kolie, naszyjniki, bransolety… Zajęcia dla dzieci od lat 5-ciu. Grupy: max 30 osób.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc trzeba się na nie zapisać pod numerem telefonu 32 335 44 03.

Kategoria: Wydarzenia