Survival, czyli jak radzić sobie w sytuacjach ekstremalnych

czwartek 10 lipca 2014
  • Na warsztaty survivalowe zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu (fot. materiały MBP Sosnowiec)
    Na warsztaty survivalowe zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu (fot. materiały MBP Sosnowiec)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • czwartek 17 lipca 2014
Gdzie: Sosnowiec
Co zrobić, żeby przetrwać w każdych warunkach? Jak się zachować w krytycznych okolicznościach? – na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznacie podczas bezpłatnych warsztatów survivalu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na zajęcia, które poprowadzi Krzysztof Petek, autor książek sensacyjno-przygodowych dla dzieci i młodzieży (m.in. „Diamentowy pościg” i „Zaklęcie dla Golema”), reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. W programie przewidziano szereg opowieści i fotozagadek uczących, jak poradzić sobie w sytuacjach ekstremalnych, takich jak zagubienie w lesie lub mieście, nieszczęśliwy wypadek czy napad. Trener przeprowadzi też szkolenie w zakresie kamuflażu, poruszania się w terenie oraz skutecznej samoobrony. Zaprezentuje również, w jaki sposób bezpiecznie rozpalić ognisko i ugotować zupę w kociołku.
Udział w zajęciach survivalu jest bezpłatny, jednak ze względów bezpieczeństwa i z powodu ograniczonej liczby miejsc organizatorzy proszą o wypełnienie karty zgłoszeniowej, a także zgody podpisanej przez rodzica/opiekuna oraz przesłanie ich na adres: promocja@biblioteka.sosnowiec.pl, bądź dostarczenie ich do dowolnej placówki MBP w Sosnowcu (materiały do pobrania na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl).

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 10 lat i odbędą się 17 lipca, o godz. 11 w Filii nr 13 – Maczki, przy ulicy Krakowskiej 26.

Warsztaty „Survival, czyli szkoła przetrwania” stanowią część projektu MBP „Literaccy łowcy przygód na start!”, dofinansowanego ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa”.

Kategoria: Wydarzenia