Międzynarodowe spotkania z folklorem

wtorek 22 lipca 2014
  • Zespoły folklorystyczne zawładną całym Podbeskidziem (Fot. TKB/Facebook)
    Zespoły folklorystyczne zawładną całym Podbeskidziem (Fot. TKB/Facebook)
Kiedy: 
  • sobota 26 lipca 2014 - niedziela 3 sierpnia 2014
Ci, którzy wybierają się w najbliższym czasie na urlop w Beskidy, będą mieli okazję poznać międzynarodowy folklor. W sobotę rusza bowiem Tydzień Kultury Beskidzkiej.

Będzie to już 51. edycja tego największego w Polsce i jednego z największych na świecie festiwalu folklorystycznego. Wystąpi na nim ponad 4 tys. muzyków z ok. 30 państw z całego świata, którzy wchodzą w skład ponad 100 zespołów pieśni i tańca. Część z nich zaprezentuje swoje możliwości tylko przed publicznością, inni także przed jury, ponieważ wezmą udział w dwóch konkursach – Festiwalu Folkloru Górali Polskich i Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Żywcu.

W czasie 9 dni festiwalu odbędzie się ponad 50. wieczornych koncertów. Uczestników imprezy będzie można podziwiać w kilku miastach regionu równocześnie: Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu, Jabłonkowie, Ujsołach, Istebnej i Bielsku-Białej. Poza tym, przedpołudniami odbywać się będą również imprezy towarzyszące: koncerty kapel, uliczne korowody, wystawy, kiermasze i Targi Sztuki Ludowej w Żywcu. 

Kategoria: Wydarzenia