Taki mały, że aż strach

czwartek 4 września 2014
  • Zbliża się kolejne spotkanie z cyklu Rodzinne Matinée (fot. materiały CKK)
    Zbliża się kolejne spotkanie z cyklu Rodzinne Matinée (fot. materiały CKK)
Kiedy: 
  • sobota 6 września 2014
Gdzie: Katowice
W ramach cyklu Rodzinne Matinée już w najbliższą sobotę dzieci będą miały okazję usłyszeć jakie możliwości drzemią w drobnym mechanizmie pewnego malutkiego instrumentu.

Flet piccolo jest najmniejszą wersją fletu poprzecznego, z którego można wydobyć bardzo wysokie dźwięki. Używany jako instrument charakterystyczny do oddania trwogi, strachu, lub do uzyskania egzotycznego kolorytu. Praktycznie spotykany jest tylko w orkiestrach. Pierwszy raz został w niej wykorzystany przez Ludwiga van Beethoven w symfoniach V, VI i IX. Natomiast Antonio Vivaldi był mistrzem w tworzeniu solowych koncertów na flet piccolo.
Podczas sobotniego spotkania zatytuowanego "Taki mały, że aż strach", flecistka Ela Tomczyńska zaprezentuje jego możliwości.

Spotkanie odbędzie się w Sali Grudniowej Centrum Kultury Katowice (Pl. Sejmu Śląskiego 2), w sobotę (6 września) o godz. 11. Wstęp wolny.
Więcej informacji można uzyskać pod adresami mailowymi: bow@ck.art.pl, zdzislaw.smucerowicz@ck.art.pl lub pod numerami tel.: 32 609 03 31, 609 03 32.

Kategoria: Wydarzenia