Jedziesz do IKEA? Możesz wrócić z psem

środa 13 sierpnia 2014
  • Ten psiak czeka na nowy dom (fot. materiały IKEA)
    Ten psiak czeka na nowy dom (fot. materiały IKEA)
  • Ten psiak czeka na nowy dom (fot. materiały IKEA)
    Ten psiak czeka na nowy dom (fot. materiały IKEA)
  • Ten psiak czeka na nowy dom (fot. materiały IKEA)
    Ten psiak czeka na nowy dom (fot. materiały IKEA)
Kiedy: 
  • piątek 8 sierpnia 2014 - wtorek 30 września 2014
Gdzie: Katowice
Do 30 września w katowickim sklepie IKEA potrwa akcja „Pokochaj!” – stanęły tu naturalnych rozmiarów wydruki bezdomnych psów i kotów. Jeżeli spodoba nam się któryś zwierzak – może być nasz.

Akcja rozpoczęła się 8 sierpnia. Była inspirowana projektem Home for hope, który odbył się w sklepach IKEA w Singapurze i amerykańskim Tempe w stanie Arizona. Partnerem IKEA Katowice jest Fundacja Przystanek Schronisko. - Polskie schroniska są przepełnione, przebywa w nich już ponad 100 tysięcy zwierząt. Tylko część z nich doczeka się swojego nowego domu -  mówi Iwona Cięciwa z Fundacji Przystanek Schronisko.
Fundacja wraz ze sklepem IKEA postanowiła zespolić siły i pomóc czworonogom. - Nasi klienci przychodzą do IKEA aby stworzyć mieszkanie swoich marzeń. Mamy nadzieję, że uda nam się ich przekonać, że mieszkanie staje się pełne radości, kiedy pojawia się w nim pies lub kot” - mówi Agnieszka Chwastek - koordynator ds. zrównoważonego rozwoju IKEA.
W czasie akcji „Pokochaj!” w sklepie IKEA stanęły naturalnych rozmiarów wydruki psów  i kotów, które czekają na adopcję. Każdy z nich ma indywidualny profil na stronie akcji www.pokochaj.org, na który można wejść przez przeglądarkę lub skanując QR kod.
W Singapurze akcja zakończyła się sukcesem. Wszystkie z prezentowanych zwierząt – znalazły nowy dom, a film akcji obejrzało ponad 200 tys. osób. - Wierzymy, że akcja „Pokochaj!” sprawi, że tych pokochanych zwierzaków będzie więcej, a mieszkańcy Katowic zaangażują się co najmniej tak bardzo jak mieszkańcy Singapuru - dodaje Iwona Cięciwa.

Akcja „Pokochaj!” potrwa do 30 września. W tym czasie w sklepie IKEA wystawione jest 31 podobizn psów i kotów. Więcej informacji na stronie: http://www.pokochaj.org/

Kategoria: Wydarzenia