Rodzinny Piknik dla Miłośników Psów

poniedziałek 1 września 2014
  • Warto wybrać się w sobotę na Rodzinny Piknik dla Mółośników Psów (fot. materiały organizatora)
    Warto wybrać się w sobotę na Rodzinny Piknik dla Mółośników Psów (fot. materiały organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 6 września 2014
Gdzie: Katowice
Lubicie aktywnie spędzać czas całą rodziną, oczywiście także w towarzystwie jej czworonożnych członków? Koniecznie wybierzcie się na piknik, organizowany przez Uniwersytet Śląski.

Rodzinny Piknik dla Miłośników Psów zaplanowano na 6 września w godz. od 11 do 15 na skwerze przy Parku im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach.
Jego celem będzie propagowanie aktywnego spędzania czasu z czworonogami i edukowanie właścicieli, jak we właściwy sposób opiekować się nimi i je szkolić.
Dzieciom z pewnością spodoba się wspólna zabawa z psami na torze przeszkód, służącym do uprawiania psiego sportu - agility oraz na psim placu zabaw.

Od godz. 11:30 przedstawiciele Centrum Kynologicznego Canid poprowadzą szkolenie psów na wesoło (zainteresowani nim właściciele powinni zabrać ze sobą smakołyki i ulubioną zabawkę psa). Z kolei o godz. 12.15 Śląskie Centrum Kynologiczne Prestor poprowadzi zabawę „Rajdog”, czyli rowerowy tor przeszkód. Pół godziny później FundacjaDOGIQ zaplanowała natomiast pokaz psów asystujących osobom niepełnosprawnym.
Podczas pikniku Koło Naukowe Praw Zwierząt UŚ przybliży uczestnikom prawa zwierząt i projekty naukowe, związane z ich propagowaniem.

Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt doradzi z kolei wszystkim rodzinom, zainteresowanym adopcją zwierząt, jak się do niej przygotować. Będą też stoiska, prezentujące działalność Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na dom”, Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach oraz Laboratorium Animal Studies – Trzecia Kultura.

Podczas pikniku będzie można zdrowo zjeść w foodtrackach Serwus Slow Food Bus i napić się kawy oraz czekolady w Kawiarni na Kołach.

Kategoria: Wydarzenia