Skimboard i rowerki na pożegnanie lata

poniedziałek 15 września 2014
  • Prezydent Sosnowca zaprasza na imprezę z okazji pożegnania lata (fot. materiały prasowe)
    Prezydent Sosnowca zaprasza na imprezę z okazji pożegnania lata (fot. materiały prasowe)
Kiedy: 
  • sobota 20 września 2014
Gdzie: Sosnowiec
Wakacje odeszły do przeszłości i niedługo nadejdą jesienne chłody. Zanim to nastąpi, trzeba wykorzystać ostatnie dni dobiegającego końca lata. Okazją będzie impreza na sosnowieckich Stawikach.

Podczas organizowanego przez miasto 20 września „Pożegnania lata na Stawikach” rozegrane zostaną regaty kajakowe w różnych kategoriach wiekowych.
W najmłodszej wystartować mogą nawet sześciolatki, które do przepłynięcia będą mieć 50 metrów. Starsze dzieci i młodzież popłyną na dwukrotnie lub trzykrotnie dłuższym dystansie. Zaplanowano też kategorię rodzinną.
Kto od kajaków woli łodzie lub czółna, będzie mógł wystartować także w tych jednostkach pływających. W programie znajdą się również rodzinne wyścigi rowerków wodnych oraz regaty motorowodne dzieci do  lat 12 na silnikach małej mocy.
Ponadto będzie można spróbować sił w skimboardzie, ślizgając się na desce po torze, ułożonym na jednej z alejek. Dodatkową atrakcją będą wycieczki czółnem silnikowym dookoła Stawików i nauka pływania żaglówką i małą motorówką.
Wszystkie atrakcje będą darmowe. Zapłacić trzeba będzie jedynie za lekcje wakeboardu (połączenie nart wodnych z surfingiem) oraz flyboardu (latanie odrzutowe za skuterem).

Kategoria: Wydarzenia