Dzieci pomalują wraki samochodów

środa 24 września 2014
  • Atrakcją dla dzieci będzie „ZłomekArt”, czyli malowanie wraków samochodów
    Atrakcją dla dzieci będzie „ZłomekArt”, czyli malowanie wraków samochodów
Kiedy: 
  • niedziela 28 września 2014
Gdzie: Sosnowiec
Amerykański wóz strażacki MACK z zasobów Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, stuletnie samochody oraz helikopter – to atrakcje V edycji Sosnowieckich Spotkań Starych Samochodów. Atrakcją dla dzieci będzie m.in. „ZłomekArt”, czyli malowanie wraków samochodów.

− To nasz debiut w imprezie. Zaprezentujemy wóz, który jeździł w barwach nowojorskiej straży pożarnej. Powinien na każdym zrobić ogromne wrażenie – mówi Jarosław Banasik z Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Ponadto będzie można zobaczyć Jelcze RTO 043 czyli popularne „Ogórki” i  corvetty. Podobnie jak w poprzedniej edycji swoich przedstawicieli będą miały Tramwaje Śląskie oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. – Z zasobów PKM-u zobaczymy „Ogórka”. Przyjedzie również pięknie odnowiony Ikarus 280.26, czyli najpopularniejszy w kraju przegubowy autobus. Tego modelu nie można już zobaczyć na sosnowieckich drogach. Ostatni zjechał z trasy prawie dwa lata temu – opowiada Rafał Łysy, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Turystyki UM w Sosnowcu.

Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 pod Stadionem Ludowym. Oprócz wspaniałych samochodów przygotowano masę atrakcji, a wśród nich m.in.: akademia bezpiecznej jazdy, czy pokaz lotniczy. O godz. 11.30 samochody, motocykle i autobusy wyruszą w wielkiej paradzie ulicami Sosnowca (Piłsudskiego, Sienkiewicza, 1 Maja, Andersa, Wojska Polskiego i Orląt Lwowskich). W samo południe impreza przeniesie się na parking przy Fashion House (ul. Orląt Lwowskich 138), gdzie odbędą się wybory Miss Zlotu. Główną atrakcją dla dzieci będzie „ZłomekArt”, czyli malowanie wraków samochodów i Sznupek, maskotka sosnowieckiej Policji.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Dzieci w drodze do i ze szkoły narażone są na szereg niebezpieczeństw (fot. materiały Kogis.pl)

Niedawno rozpoczął się rok szkolny. Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw jakie czyhają na pociechę np. podczas przemieszczania się ze szkoły na zajęcia dodatkowe. O czym maluch powinien pamiętać? Jakie zasady mu wpoić? Zobaczcie.

Bezpieczne dziecko w drodze do szkoły