Klaps, czyli świat oczami dzieci

środa 8 października 2014
  • Regiofun również dla dzieci (fot. materiały prasowe)
    Regiofun również dla dzieci (fot. materiały prasowe)
Kiedy: 
  • wtorek 7 października 2014 - niedziela 12 października 2014
Gdzie: Katowice
W Katowicach trwa Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych Regiofun. Organizatorzy pomyśleli też o dzieciach, dla których przygotowali cykl projekcji pod hasłem „Klaps, czyli Regiofun dzieciom”.

Regiofun to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz miast. Jej głównymi bohaterami są nie reżyserzy czy aktorzy, lecz producenci filmowi. Podczas imprezy w kilku kinach studyjnych w mieście wyświetlane są najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, którym towarzyszą dyskusje i spotkania ludzi, związanych z branżą filmową.
Organizatorzy nie zapomnieli też o dzieciach, które w ramach cyklu „Klaps, czyli Regiofun dzieciom” będą mogły zobaczyć filmy „Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele”, „Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa”, „Niesforny Bram”, „Mały Cousteau” oraz nominowany do Oskara „Ernest i Celestyna”, a także  bloki krótkometrażówek i animacji. W ramach tegorocznej edycji festiwalu Filmoteka Śląska przygotowała wydarzenie specjalne – pokazy arcydzieł klasyki filmowej przeznaczonej dla dzieci. Dzięki współpracy z Filmoteką Narodową w Pradze najmłodsi będą mieli szansę poznania najpiękniejszych, klasycznych czeskich filmów animowanych.
Organizatorem Regiofun są Silesia Film i Urząd Marszałkowski. Szczegółowy program na stronie www.regiofun.pl.

Kategoria: Wydarzenia