Chochliki o kocich kształtach i kłobuk podobny do koguta

poniedziałek 20 października 2014
  • MOK Żory zaprasza na "Baśnie czterech stworów" czyli spotkania z baśniami polskimi dla dzieci (fot. materiały organizatora)
    MOK Żory zaprasza na "Baśnie czterech stworów" czyli spotkania z baśniami polskimi dla dzieci (fot. materiały organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 25 października 2014
Gdzie: Żory
Przedziwne i osobliwe stwory znane z polskich przekazów ludowych zagoszczą w opowieściach MOK w Żorach. Będzie bajecznie, magicznie i twórczo.

To kolejny cykl spotkań dla dzieci, podczas których będą mogły poznać małego człowieczka o imieniu Bzionek, który przyjdzie z czarnym bzem miedzy zębami i opowie o zapachu pewnego zioła chroniącego dziewczyny przed złymi czarami. W opowieściach pojawią się też chochliki, które przybierały kocie kształty i robiły kocio-chochlicze figle, a także złośliwy kłobuk, trochę podobny do koguta, który bardzo lubi jesień i dymiące kominy.
Do tego przygrywać będą instrumenty (kalimba, flety, dzwonki, bębny, ukulele) oraz te zrobione specjalnie dla dobrych, słowiańskich stworów.
Nie zabraknie ciekawych eksperymentów plastycznych, muzycznych i tanecznych, a wszystko to już 25 października o godz. 17.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach (ul. Dolne Przedmieście 1). Kolejne spotkania odbędą się 31 października oraz 7 i 14 listopada.

Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Poprowadzą je: Joanna „Bajdura” Kisielewska oraz Adam Skrobol.
Cena za wejście jednorazowe – 15 zł, za karnet na 4 spotkania  - 50 zł.

Zapisy: MOK (sekretariat, recepcja) 32 434 24 36, 434 19 93.

Kategoria: Wydarzenia