I zmalujmy coś!

wtorek 4 listopada 2014
  • Pracowni i Galerii Renesans zaprasza na twórcze warsztaty w listopadzie (fot. materiały prasowe)
    Pracowni i Galerii Renesans zaprasza na twórcze warsztaty w listopadzie (fot. materiały prasowe)
Kiedy: 
  • sobota 8 listopada 2014 - sobota 29 listopada 2014
Gdzie: Katowice
Wycieczka po zakamarkach kina, wizyta w pracowni konserwatorskiej czy w pizzerii, ale od kuchni − to tylko kilka atrakcji nowych warsztatów dla dzieci, które startują w Galerii Renesans w Katowicach.

Twórcy Pracowni i Galerii Renesans przygotowali na listopad cykl pięciu spotkań dla dzieci od 5. roku życia: − Będzie twórczo, tajemniczo i niekonwencjonalnie – zapowiada organizator warsztatów  Roman Strużyński. Zajęcia startują 8 listopada o godz. 11 w Planet Cinema w Altusie. W tym dniu dzieci nie tylko będą mogły zajrzeć za kulisy i przemierzyć korytarze kina, ale także wszystkie swoje wrażenia będą mogli przenieść na malarskie płótna. Będą pracować pod okiem profesjonalnych artystów plastyków.
Kolejne zajęcia będą poświęcone pracy pracowni malarsko-konserwatorskiej. Dzieci poznają  warsztat konserwatorski, by chwilę potem wcielić się w rolę konserwatora sztuki (15 listopada). Tydzień później warsztaty upłyną pod znakiem pizzy. Dzieci wybiorą się do pizzerii, by własnoręcznie przygotować włoski przysmak. − Rozgrzejemy dzieciom wyobraźnię ciepłem pieca opalanego drewnem, pokażemy atmosferę włoskiej kuchni, by mogły artystycznie i kulinarnie po włosku poswawolić – zapowiada organizator.
29 listopada dzieci spędzą muzyczne przedpołudnie poznając prawdziwe instrumenty i bawiąc się ruchem w rytmie różnych muzycznych brzmień. Warsztaty zamknie wspólne wyjście do kina na bajkowy seans.
Cykl zajęć to koszt 350 zł. Informacje i zapisy pod numerami telefonów: 731 254 255, 570 566 221, mailowo: imalujemy@gmail.com, bądź osobiście w Galerii Renesans przy ul. Mariackiej 12 w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia