Świnki morskie i szczudlarze

piątek 21 listopada 2014
  • W Europie Centralnej odbędzie się wystawa świnek morskich (fot. materiały prasowe)
    W Europie Centralnej odbędzie się wystawa świnek morskich (fot. materiały prasowe)
Kiedy: 
  • sobota 22 listopada 2014 - niedziela 23 listopada 2014
Gdzie: Gliwice
Czy wiesz, że świnki morskie nigdy nie gryzą swoich właścicieli? Potrafisz poznać kiedy się denerwują? Te i wiele innych pytań dzieci i dorośli będą mogli zadać podczas X Międzynarodowej Wystawy Świnek Morskich.

Wystawa odbędzie się  w niedzielę (23 listopada) w gliwickiej Europie Centralnej. Oprócz obejrzenia świnek morskich, podczas wystawy będzie można porozmawiać z ekspertami, a także pochwalić się własnym zwierzątkiem. Dla dzieci przygotowano konkurs plastyczny (godz. 12.30) oraz z wiedzy o świnkach morskich (13.30 i 15.30).

O godz. 18.30 rozpoczną się wybory najpiękniejszej świnki publiczności, a godzinę później poznamy oceny ekspertów i międzynarodowego sędziego, którzy wyłonią najpiękniejszą świnkę rasową i domową wystawy.

Wystawę można oglądać od godz. 11, ale to nie jedyna niedzielna atrakcja. Tego dnia w EC będzie można spotkać szczudlarzy (od godz. 13 do 18). Artyści będą zapraszać gości do wspólnej zabawy i rozdawać niespodzianki.

A dzień wcześniej, w sobotę (22 listopada) na najmłodszych czeka mini-disco. To dyskoteka z animacjami adresowana do dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Rozpoczyna się o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia