Zbadaj swoje dziecko w autobusie

środa 26 listopada 2014
  • Specjalny autobus, w którym będzie można się bezpłatnie zbadać, stanie na pl. Długosza w Raciborzu (fot. Europejska Klinika Cukrzycy)
    Specjalny autobus, w którym będzie można się bezpłatnie zbadać, stanie na pl. Długosza w Raciborzu (fot. Europejska Klinika Cukrzycy)
Kiedy: 
  • czwartek 27 listopada 2014
Gdzie: Racibórz
Diabetobus to specjalny autobus, w którym można za darmo zbadać poziom cukru we krwi oraz poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału w badaniach, również rodziców z dziećmi.

Diabetobus to projekt Fundacji Europejska Klinika Cukrzycy, który został ufundowany dzięki środkom z V Balu Charytatywnego Wojewody Śląskiego. - 19 września zainaugurował działalność. Wtedy przebadaliśmy niemal 300 dzieci i dorosłych - informuje fundacja na swojej stronie internetowej.

W czwartek (27 listopada) diabetobus przyjedzie do Raciborza. W mobilnym centrum profilaktyki cukrzycowej znajdują się dwa gabinety lekarskie i stanowiska do przeprowadzania badań. - Oprócz profesjonalnego badania, zainteresowani mogą liczyć na poradę lekarską na temat cukrzycy – mówi Mirosław Lenk, prezydent Raciborza.

Specjalny autobus stanie na placu Długosza. Badania można robić od godz. 10 do 13.

Kategoria: Wydarzenia