Wykłady o dzieciach w Strefie Rodziców
- wtorek 9 grudnia 2014
Jak kształtować relację z dzieckiem w poszanowaniu jego godności i indywidualności? Jak pogłębić więź w oparciu o samoświadomość własnych przeżyć? Uczestnicy pierwszych warsztatów w Strefie Rodziców poznają odpowiedzi nie tylko na te pytania. Dowiedzą się też, jak radzić sobie z trudnymi emocjami dziecka, takimi jak gniew czy wstyd. Pomoże im w tym Agnieszka Szeptuch, psycholog i trener grupowy, która na co dzień prowadzi terapie rodzinne. Zajęcia odbędą się 9 grudnia o godz. 17 w katowickiej siedzibie uczelni, przy ul. Techników 9.
Podczas kolejnych spotkań poruszane będą tematy, związane m.in. z psychologią dziecka, psychodietetyką, seksualnością, czy wspomaganiem rozwoju dzieci i młodzieży. Warsztaty mają przybliżać, pogłębiać i weryfikować wiedzę oraz umiejętności rodziców. Psychologowie mają zamiar zwrócić uwagę uczestników na konieczność łączenia w procesie wychowania wiedzy i intuicji.
Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem strony www.swps.pl/strefa-rodzica. Podawane będą na niej również terminy i tematy kolejnych spotkań, zaplanowanych do kwietnia.