Mikołaje na motocyklach

wtorek 2 grudnia 2014
  • Mikołaje na motorach to dość niecodzienny widok (fot. mat. organizatora)
    Mikołaje na motorach to dość niecodzienny widok (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 5 grudnia 2014 - niedziela 7 grudnia 2014
Gdzie: Sosnowiec
Przed nami mikołajkowy weekend. W Sosnowcu Mikołaje przejadą przez miasto na motocyklach, nie zabraknie gier, zabaw i przedstawień dla dzieci. I oczywiście najważniejszego - prezentów.

7 grudnia Stowarzyszenie Motocyklowe „Dawcy Uśmiechu”, wspólnie z MOSiR i Urzędem Miasta organizują imprezę dla Domów Dziecka. Z tej okazji parada Mikołajów na motocyklach przejedzie o godz. 12 spod magistratu przy Al. Zwycięstwa 20 do Hali Sportowej przy ul. Baczyńskiego 4. A oto co jeszcze będzie się działo w mikołajkowy weekend w Sosnowcu:

Miejski Klub im. Jana Kiepury, ul. Będzińska 6

5 grudnia o godz.17 odbędzie się spotkanie ze Świętym Mikołajem, który podczas wspólnej zabawy zdradzi dzieciom swoją największą tajemnicę: a mianowicie, że marzy o tym, aby w dniu swoich imienin również dostać prezent. Pomocnicy wraz z dziećmi bez wahania postanowią spełnić marzenie Mikołaja. Czy uda im się zachwycić gościa? I czy na pewno wszystkie marzenia można spełnić? Najmłodsi dowiedzą się tego podczas interaktywnej zabawy. Rodzice mogą przynieść paczki (opisane imieniem i nazwiskiem dziecka), które wręczy Mikołaj. Wstęp wolny.

SCS Zamek Sielecki, ul. Zamkowa 2

6 grudnia o godz. 16 w Zamku Sieleckim zapanuje mikołajkowa atmosfera. Jak co roku organizatorzy spotkania zapraszają wszystkie dzieci wraz z opiekunami na spektakl mikołajkowy pt.: „Jaś i Fasolowe Drzewo” w wykonaniu aktorów Art Re Studio Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii z Krakowa. Został on zrealizowany na podstawie znanej angielskiej baśni. Jaś rusza na targ sprzedać krowę. Spotkana na targu zielarka w zamian za Krasulę daje mu ziarna zaczarowanej fasoli. Ziarna trafiają do ziemi i fasola zaczyna rosnąć... Co z tego wyniknie?
Spektakl przybliża dzieciom atmosferę wsi, uczy, że zdrowie, miłość i rodzina są najważniejsze. Po przedstawieniu wszystkie dzieci będą miały okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem.
Bilety można zakupić w siedzibie SCS -Zamek Sielecki lub w Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu na Patelni. Kosztują 7 i 5 zł.

Miejski Klub Maczki, ul. Krakowska 26

5 grudnia o godzinie 17 odbędzie się tu spektakl pt. „Jak Adaś uratował święta”. Po nim Mikołaj rozda dzieciom prezenty. Wstęp wolny.

Miejska Biblioteka Publiczna

Filia nr 13 przy ul. Krakowskiej 26 organizuje konkursy, quizy, zagadki, loterię fantową (5 grudnia, od godz. 12 do 18). 6 grudnia, o godz. 11 w Auli Biblioteki Głównej (ul. Kościelna 11) odbędzie się spotkanie w ramach Familijnego Kina w Bibliotece. Tym razem będzie można zobaczyć wzruszającą historię dwóch osieroconych sióstr, żyjących w spowitej mrozem krainie pełnej magii. Z okazji Mikołajek przed filmem odbędzie się loteria z nagrodami dla dzieci.

Kategoria: Wydarzenia