Króliczek Pętliczek dla dziecka, Wiedźmin dla taty

czwartek 11 grudnia 2014
  • Planszówki wciąż mają swoich amatorów (fot. mat. prasowe)
    Planszówki wciąż mają swoich amatorów (fot. mat. prasowe)
Kiedy: 
  • sobota 13 grudnia 2014 - niedziela 14 grudnia 2014
Gdzie: Gliwice
Jak spędzić miło czas całą rodziną? Nad planszówkami! Kto nie wierzy, że w dzisiejszych czasach mogą one sprawić frajdę powinien wybrać się na Pionek, czyli Gliwickie Spotkania z Grami Planszowymi.

Podczas 23. już edycji imprezy coś dla siebie znajdzie każdy, niezależnie od wieku. Na najmłodszych czekać będą gry takie jak „Króliczek Pętliczek”, „Arka zwierzaków”, „Pędzące jeże” czy „Przebiegłe wielbłądy” i wiele, wiele innych. Będą też gry, przy których świetnie będą bawić się całe rodziny, np. „Kolejka”, nawiązująca do czasów PRL. Jej partyjka dla rodziców okaże się z pewnością sentymentalną wycieczką w czasy dzieciństwa, a dla ich pociech - fascynującą lekcją historii.

Podczas imprezy, którą zwykle odwiedza ponad 500 gości, planowana jest także długo wyczekiwana premiera „Wiedźmina”, gry, która spodoba się szczególnie tatusiom.
W trakcie Pionka będzie można przetestować aż 400 tytułów, dostępnych w działającej na miejscu wypożyczalni. Będzie też można kupić nowe i używane gry oraz wziąć udział w turniejach.
Osobom, które na grach niespecjalnie się znają, zasady objaśnią animatorzy.

Pionek, najstarsza impreza planszówkowa w Polsce, odbędzie się 13 i 14 grudnia w Hali Sportowej przy SP nr 1 (ul. Kozielska 31) w godz. od 10 do 18. Wejście kosztuje 5 zł.
Organizatorem imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach.

Kategoria: Wydarzenia