Śląsko Wilijo

piątek 12 grudnia 2014
  • Podczas spotkania w chorzowskim Skansenie będzie można się wiele dowiedzieć o tradycjach świątecznych (fot. mat. Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie)
    Podczas spotkania w chorzowskim Skansenie będzie można się wiele dowiedzieć o tradycjach świątecznych (fot. mat. Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie)
Kiedy: 
  • niedziela 14 grudnia 2014
Gdzie: Chorzów
Co dawniej gościło na naszych stołach podczas wigilijnej wieczerzy i o czym mówią zwierzęta w wigilijną noc. Opowie o tym, i innych tradycjach związanych ze świętami, Marek Szołtysek.

Kolędy i pastorałki wykona zespół „Jorgusie”, a uczniowie ZS w Pszczynie przedstawią „Przybycie kolędników do śląskich domów”. Odbędą się warsztaty robienia bombek i ozdób choinkowych, uczestnicy dowiedzą się prawie wszystkiego o śląskich szopkach. Nie zabraknie również wigilijnych potraw przygotowanych m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich.
Imprezę odwiedzą przebierańcy z Żywca, którzy będą bawili gości, a przy bramie głównej stanie żywa szopka - nie tylko dla najmłodszych.
Impreza plenerowa Śląsko Wilijo od będzie się 14 grudnia, od godz. 12 do 16 w chorzowskim Skansenie. Bilety w cenie: 6 zł i 8 zł.
 

Kategoria: Wydarzenia