Największe targi mody i dizajnu na Śląsku – Silesia Bazaar

czwartek 28 maja 2015
  • Silesia Bazaar 2014 (fot. Zdzisława Górska-Nieć)
    Silesia Bazaar 2014 (fot. Zdzisława Górska-Nieć)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • sobota 20 czerwca 2015 - niedziela 21 czerwca 2015
Gdzie: Katowice
W czerwcu katowickim Spodkiem po raz drugi zawładnie kilkuset wystawców, producentów oryginalnych ubrań, ozdób i dizajnu.

Pierwsza edycja odbyła się w grudniu ubiegłego roku. Ponad 150 wystawców, producentów ubrań, ozdób i dizajnu przyciągnęło wtedy blisko 10 tysięcy osób. Tym razem z pewnością zostaną pobite kolejne rekordy.
- Zgłosiło się do nas wielu twórców, projektantów mody, z czego bardzo się cieszymy. To dla nas najlepsze potwierdzenie, że firmy doceniają nasze zaangażowanie w promowaniu niezależnej mody i dizajnu. Jesteśmy pewni, żę nasze wydarzenie kolejny raz będzie największym tego typu na Śląsku - mówi Piotr Kalisz, jeden z organizatorów.

W programie tegorocznego, czerwcowego Silesia Bazaar, ponownie pojawi się wystawa “Dizajn jest dla Ciebie”, autorstwa absolwentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. To nie tylko okazja zobaczyć prace dyplomowane projektantów, ale i szansa, aby osobiście ich poznać. Rok temu udowodnili,  że oryginalność może być cechą przedmiotów codziennego użytku, a odejście od szablonowego myślenia pozwala uatrakcyjnić szare, domowe obowiązki.

Trwają także intensywne prace nad Strefą Relaksu. - Odwiedzający będą mogli poczuć dizajn, siedząc na ciekawie zaprojektowanych pufach, posłuchać muzyki oraz pooglądać pokazy kolekcji naszych wystawców - mówi Piotr Kalisz.

Wydarzeniami towarzyszącymi będzie między innymi after-party organizowane przez kultową, śląską firmę John Lemon oraz strefa dla dzieci, organizowana przez profesjonalną bawialnię “W Krainie Czarów”.

Targi promują niezależną modę i są alternatywą dla zakupów we wszechobecnych sieciówkach. Dla świadomych klientów liczy się dziś nie tylko cena, ale i świadomość, gdzie i w jakich warunkach powstał dany wyrób. Do tego dochodzi spadek jakości produktów popularnych “siecówek”. Tymczasem wystawcy skupieni wokół Silesia Bazaar to małe manufaktury, lokalne firmy, które nie działają pod dyktando światowych trendów. Jedyne w swoim rodzaju ubrania, biżuteria, dodatki, galanteria oraz przedmioty z kręgu rzemiosła artystycznego. Wiele z prezentowanych produktów jest wykonana ręcznie, z dbałością o szczegóły. Wszystko to zwiększa atrakcyjność tych wyrobów.

Silesia Bazaar vol. 2 odbędzie się 20 - 21 czerwca 2015 roku w katowickim Spodku.
Silesia Dzieci objęła patronatem medialnym to wydarzenie.

Kategoria: Wydarzenia