Jarmark świąteczny ze zwiedzaniem podziemi

wtorek 16 grudnia 2014
  • Podczas jarmarku bożonarodzeniowego przed zamkiem w Będzinie, podziemia będzie można zwiedzać za darmo (fot. mat. prasowe)
    Podczas jarmarku bożonarodzeniowego przed zamkiem w Będzinie, podziemia będzie można zwiedzać za darmo (fot. mat. prasowe)
Kiedy: 
  • sobota 20 grudnia 2014
Gdzie: Będzin
Koncert kolęd i pastorałek, kiermasz ozdób świątecznych oraz losowanie gwiazdkowych upominków - to wszystko czekać będzie na dzieci i dorosłych, odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy przy wejściu do będzińskich podziemi.

Będzińskie podziemia, wydrążone we wzgórzu, na którym stoi zrekonstruowany zamek z czasów Kazimierza Wielkiego, są dla zwiedzających dostępne od roku. Prawdopodobnie miały być schronem przeciwlotniczym budowanym przez hitlerowców, ale nigdy nie zostały ukończone. Teraz miasto chce wypromować je jako atrakcję turystyczną.
Dlatego tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zostanie zorganizowany właśnie przy wejściu do podziemnych korytarzy. Na straganach będzie można kupić świąteczne ozdoby i wziąć udział w losowaniu gwiazdkowych upominków. Na każde dziecko i dorosłego czekać będzie też niespodzianka. W świąteczny nastrój wprawią wszystkich wykonywane na żywo kolędy i pastorałki.
Podczas jarmarku podziemia udostępnione zostaną zwiedzającym za darmo.
Impreza odbędzie się 20 grudnia w godzinach od 14 do 18. Jej organizatorami są Urząd Miejski, Muzeum Zagłębia i Ośrodek Kultury w Będzinie.

Kategoria: Wydarzenia