Mikołajkowe Miasteczko obok Pałacyku Dezona

środa 17 grudnia 2014
  • W Mikołajkowym Miasteczku odbędą się liczne atrakcje dla najmłodszych (fot. mat. organizatora)
    W Mikołajkowym Miasteczku odbędą się liczne atrakcje dla najmłodszych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 19 grudnia 2014
Wasze dzieci nie mogą doczekać się świąt? Zabierzcie je do Mikołajkowego Miasteczka, które w najbliższy piątek wyrośnie przed Pałacykiem Dezona w Małpim Gaju w Dąbrowie Górniczej.

Pałacyk Dezona wybudował dla żony dyrektor założonego w XIX w. Towarzystwa Francusko-Włoskiego. Podczas II wojny światowej siedzibę w budynku miało gestapo, a potem komisariaty milicji i policji. Kilka lat temu zabytek został zniszczony przez pożar, ale po remoncie, wykonanym przez centrum handlowe Pogoria, które jest jego właścicielem, znów cieszy oczy dąbrowian.

19 grudnia tuż przed jego siedzibą, w parku, nazywanym Małpim Gajem, zaaranżowane zostanie Mikołajkowe Miasteczko. Od godz. 14 do 18 będzie w nim można sfotografować się ze Świętym, a zdjęcie wydrukować. Instruktorzy z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej poprowadzą warsztaty plastyczne, których uczestnicy własnoręcznie zrobią bożonarodzeniowe ozdoby. Goście Miasteczka poczęstowani zostaną czerwonym barszczem i kapustą z grochem, a dzieci dostaną słodycze. Będzie można pokolędować z Dąbrowską Miejską Orkiestrą Dętą, artystami ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego oraz Łukaszem Baruchą i Karoliną Żelichowską z Fundacji „Wygrajmy Razem”. Pojawi się też okazja, by złożyć życzenia najbliższym, przypinając je na korkowej tablicy lub wrzucając do worka Świętego Mikołaja.

Organizatorami Mikołajkowego Miasteczka są centrum handlowe Pogoria i Fundacja Godne Życie. Partnerami imprezy są: Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Fundacja „Wygrajmy Razem”, Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego z Będzina, stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta, Miejskie Centrum Informacji oraz Zespół Szkół Zawodowych „Sztygarka”.

Kategoria: Wydarzenia