Jarmark na Patelni

czwartek 18 grudnia 2014
  • Jarmark Świąteczny w Sosnowcu (fot. mat. prasowe)
    Jarmark Świąteczny w Sosnowcu (fot. mat. prasowe)
Kiedy: 
  • czwartek 18 grudnia 2014 - piątek 19 grudnia 2014
Gdzie: Sosnowiec
Na sosnowieckim Placu Stulecia, zwanym Patelnią, rozpoczął się Jarmark Świąteczny. Można na nim kupić bożonarodzeniowe smakołyki, dekoracje i prezenty, zaś dla dzieci zaplanowano warsztaty rękodzieła.

Ponad dwadzieścia straganów stanęło przy centralnym placu Sosnowca oraz odchodzącej od niego ulicy Warszawskiej. Sprzedawane są na nich pierniki, miody, świąteczne stroiki, ceramiczne anioły, figurki z masy solnej, biżuteria, rzeźby, zabawki ludowe, wełniane szale, bożonarodzeniowe kartki, bombki oraz szydełkowe serwety.
Kto zmarznie, może przekąsić prażone orzeszki na ciepło i napić się gorącej kawy. Jarmark będzie czynny do piątku w godz. od 10 do 17, a w sobotę od godz. 9 do 13. W dni powszednie od godz. 15.30 do 17 prowadzone będą warsztaty, podczas których dzieci zrobią ozdoby choinkowe i bożonarodzeniowe dekoracje. Aby maluchy nie zmarzły, wszystkie warsztatowe propozycje będą proste i szybkie do wykonania. Codziennie pomiędzy straganami spacerować będzie Mikołaj, rozdający słodycze i sianko na wigilijny stół.

Organizatorami jarmarku są Urząd Miejski oraz Miejski Klub „Maczki”.

Kategoria: Wydarzenia