Bezpłatne warsztaty dla rodziców

wtorek 13 stycznia 2015
  • Zgodnie z metodą Montessori dzieci w różnym wieku uczą się w klasach mieszanych, dzięki czemu starsze rozwijają zdolności przywódcza, a młodsze mają model do naśladowania (fot. mat. English Montessori School)
    Zgodnie z metodą Montessori dzieci w różnym wieku uczą się w klasach mieszanych, dzięki czemu starsze rozwijają zdolności przywódcza, a młodsze mają model do naśladowania (fot. mat. English Montessori School)
Kiedy: 
  • wtorek 13 stycznia 2015
Gdzie: Katowice
Co zrobić, by dziecko potrafiło się skoncentrować, rozwijało swoje umiejętności i zainteresowania i było szczęśliwe? Tego będzie można dowiedzieć się podczas warsztatów w Katowicach.

Metoda Montessori jest filozofią kształcenia, która kładzie nacisk na potencjał dziecka – zauważa naturalną skłonność do nauki, która rozwijana jest poprzez wybrane przez dziecko działania edukacyjne. To traktowanie z szacunkiem naturalnych psychologicznych, fizycznych i społecznych potrzeb oraz pewna niezależność dziecka.

Warsztaty, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej na temat tej metody  poprowadzi światowej klasy specjalistka pedagogiki Montessori, komisarz w Radzie Akredytacyjnej przy Międzynarodowej Radzie Montessori Dr. Tanya Ryskind.

Warsztat w języku angielskim odbędzie się 13 stycznia o godz. 18 w siedzibie English Montessori School, przy ul. J. Gallusa 10 w Katowicach (obok Kopalni Wujek/dzielnica Brynów).

 

Kategoria: Wydarzenia