Muzyczna lekcja historii Polski wprost z Wawelu

czwartek 22 stycznia 2015
  • Zespół Muzyki Dawnej Floripari (fot. mat. organizatora)
    Zespół Muzyki Dawnej Floripari (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 25 stycznia 2015
Gdzie: Racibórz
„Jak to na królewskim dworze bywało” - dowiedzą się mali melomani podczas koncertu w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Floripari z Zamku Królewskiego na Wawelu. Da on muzyczną lekcję historii w Raciborskim Centrum Kultury.

Koncerty Floripari to prawdziwa podróż w czasie. Artyści wykonują muzykę renesansu i baroku na instrumentach historycznych lub ich wiernych kopiach, a podczas koncertów noszą stroje z epoki. Pomiędzy utworami opowiadają o historii Polski oraz kulturze dawnych wieków, m.in. o ówczesnych instrumentach, modzie i obyczajach.

Floripari to zespół tworzony przez absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Królewskiego Konserwatorium w Hadze. Artyści wciąż podnoszą swoje umiejętności na kursach interpretacji muzyki dawnej i podczas zagranicznych stypendiów. Zespół jest związany z Zamkiem Królewskim na Wawelu w Krakowie, gdzie występuje na co dzień. Koncertuje też zagranicą, m.in. w Anglii, Bułgarii, Francji, na Litwie, w Mołdawii, Niemczech, Rumunii, Słowacji, Szkocji, Stanach Zjednoczonych i Włoszech.

25 stycznia o godz. 16 będzie można go posłuchać w Raciborskim Centrum Kultury.
Bilety do kupienia za 20 zł w kasach RCK przy ul. Chopina 21 lub w Domu Kultury Strzecha przy ul. Londzina 38 oraz na stronie www.rck.com.pl.
Posiadacze kart ,,Rodzina+’’ mogą skorzystać z 20 proc. zniżki, a kart ,,Senior 60+’’ - z 50 proc. zniżki.

Kategoria: Wydarzenia