Badania noworodków: za darmo i bez kolejek

piątek 27 lutego 2015
  • Podczas  Interdyscyplinarnej Szkoły Zimowej będzie można bezplatnie przebadać pociechę (fot. foter.com)
    Podczas Interdyscyplinarnej Szkoły Zimowej będzie można bezplatnie przebadać pociechę (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • piątek 27 lutego 2015 - poniedziałek 2 marca 2015
250 lekarzy przyjedzie do Bielska-Białej, aby wziąć udział w Interdyscyplinarnej Szkole Zimowej, poświęconej postępom w dziedzinie neonatologii. Mogą przyjść też rodzice z dziećmi, by skorzystać z bezpłatnych badań.

Podczas wykładów i warsztatów trwających od 27 lutego do 2 marca specjaliści dokształcać się będą m.in. w zakresie wpływu żywienia noworodka i wcześniaka na jego przyszłe życie, handlingu czyli technik obsługi wcześniaka w inkubatorze i w trakcie dalszego leczenia, czy unikania powikłań w terapii wcześniaków.

Gośćmi specjalnymi będą neonatolodzy ze Szwecji wraz ze światowej sławy profesorem Uwe Ewaldem, najbardziej znanym promotorem modelu opieki nad noworodkiem ukierunkowanej na rodzinę.

W piątek i sobotę odbędzie się akcja badań USG dla dzieci. Bezpłatnie i bez kolejki będzie można wykonać USG głowy, jamy brzusznej, układu moczowego lub stawów biodrowych. Zapisy na badania prowadzone są  pod numerem telefonu 512 046 618 jeszcze tylko dziś (27 lutego).

Organizatorem wydarzenia jest prof. Janusz Świetliński, przewodniczący Rady Fundatorów Śląskiego Hospicjum dla Dzieci. Szkoła Zimowa odbędzie się Parkhotelu Vienna przy ul. Bystrzańskiej 48. Szczegóły na stronie www.szkolazimowa.eu.

Kategoria: Wydarzenia