Ekoodpowiedzialne dzieci dostaną sadzonki

wtorek 24 marca 2015
  • Aż 10 tys. sadzonek zostanie rozdanych w trakcie ogólnopolskiej kampanii Ekoodpowiedzialni (fot. Pixabay)
    Aż 10 tys. sadzonek zostanie rozdanych w trakcie ogólnopolskiej kampanii Ekoodpowiedzialni (fot. Pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 28 marca 2015 - niedziela 29 marca 2015
Wystarczy mała zmiana codziennych nawyków, aby zadbać o środowisko i zaoszczędzić pieniądze. Jak to zrobić? Dzieci i ich rodzice dowiedzą się podczas warsztatów w ramach kampanii Ekoodpowiedzialni w centrach handlowych Auchan

Warto zakręcać wodę na czas szczotkowania zębów, zamiast kąpieli w wannie częściej brać prysznic, a wychodząc z pokoju, gasić światło - niewielka zmiana, a efekt będzie zarówno ekologiczny, jak i ekonomiczny.
Takie i podobne podpowiedzi, jak dbać o środowisko oraz rodzinny budżet dzieci usłyszą 28 marca podczas spotkania w centrum handlowym w Mikołowie (ul. Gliwicka 3) oraz 29 marca w centrum handlowym w Gliwicach (ul. Rybnicka 207).
Uczestnicy spotkania będą zdobywać wiedzę o ekologii podczas zabaw, praktycznych ćwiczeń i łamigłówek oraz warsztatów plastycznych. Ich rodzice dostaną z kolei materiały informacyjne, które pozwolą im w domu utrwalić z dziećmi wiedzę, zdobytą podczas spotkań. Każdy otrzyma również sadzonkę, którą będzie mógł posadzić w przydomowym ogródku lub na balkonie.
W trakcie ogólnopolskiej kampanii rozdanych zostanie 10 tysięcy roślin. Spotkania zaplanowano od godz. 11 do 17. Udział jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia