Ptasie portrety malowane na piórach i darmowy wstęp do zoo

piątek 27 marca 2015
  • Międzynarodowy Dzień Ptaków obchodzimy 1 kwietnia, ale w śląskim zoo 29 marca będzie można z tej okazji skorzystać z szeregu atrakcji (fot. foter.com)
    Międzynarodowy Dzień Ptaków obchodzimy 1 kwietnia, ale w śląskim zoo 29 marca będzie można z tej okazji skorzystać z szeregu atrakcji (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • niedziela 29 marca 2015
Gdzie: Chorzów
Nosicie ptasie nazwisko, np. Wróbel, Szpak albo Sikora? W 29 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Ptaków, wejdziecie do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego za darmo. W innym wypadku warto kupić bilet, bo atrakcji zaplanowano tego dnia co niemiara.

W programie obchodów święta ptaków znajdą się m.in.: wystawa ptasich portretów malowanych na piórach, spotkanie z sokolnikami z Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu oraz Ptasie Kino, czyli projekcje filmów edukacyjnych na temat ochrony zagrożonych gatunków ptaków.
Ponadto pracownicy zoo zademonstrują dzieciom, czym różnią się jaja różnych gatunków ptaków oraz jaja innych zwierząt, wyjaśnią, z czym związany jest kształt ptasiego dzioba oraz do czego służą naukowcom sowie wypluwki.
Nie zabraknie konkursów i zabaw oraz gry terenowej dla całych rodzin.

Kategoria: Wydarzenia