Wędrujcie z Olą Dzik i zostańcie wędrownikami roku

środa 1 kwietnia 2015
  • Na wycieczkę szlakami Beskidu Śląskiego zaprasza Ola Dzik (fot. mat. organizatora)
    Na wycieczkę szlakami Beskidu Śląskiego zaprasza Ola Dzik (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 18 kwietnia 2015
Gdzie: Będzin
Jesteście zapalonymi piechurami i chcecie zarazić miłością do gór dzieci? Weźcie udział w cyklu trekkingów dla rodzin, z przewodniczką z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie.

„Wędruj z Olą Dzik – Zostań Wędrownikiem Roku” to projekt adresowany do rodzin z dziećmi od dziewiątego roku życia. Poprowadzi go Aleksandra Dzik, która posiada uprawnienia międzynarodowego przewodnika górskiego UIMLA, przewodnika beskidzkiego oraz pilota wycieczek. Ola na pierwszy ogień proponuje wypad szlakami Beskidu Śląskiego. Chętni spotkają się 18 kwietnia o godz. 7 w siedzibie OSiR przy ul. Sportowej 4, skąd bus zabierze ich do Ustronia. Tam zaplanowano rodzinne zwiedzanie Leśnego Parku Niespodzianek i lunch, a po nim podejście szlakiem czerwonym na Czantorię, przejście szlakiem niebieskim na Orłową i zejście szlakiem zielonym do Ustronia Polany, gdzie czekać będzie powrotny bus do Będzina. Tempo marszu dostosowane zostanie do możliwości uczestników, przewidziano postoje na odpoczynek. Udział w wycieczce kosztuje 35 zł od osoby, a w cenie organizator zapewnia opiekę przewodnika, przejazd, bilet do Leśnego Parku Niespodzianek, ciepły posiłek oraz ubezpieczenie NNW.

Kolejne wycieczki organizowane będą do października, a za udział w każdej uczestnik otrzymywać będzie jeden punkt. Kto zbierze najwięcej punktów, zostanie Wędrownikiem Roku, otrzyma puchar, dyplom oraz nagrodę. Samodzielnym uczestnikiem wycieczki może być osoba powyżej 16 roku życia (niepełnoletni za pisemną zgodą rodziców). Młodsze dzieci mogą brać udział w trekkingu pod opieką dorosłych. Każdy piechur musi założyć buty turystyczne (rozchodzone, nie nowe!), bieliznę termoaktywną, kurtkę nieprzemakalną, ciepły polar, długie spodnie, czapkę, rękawiczki oraz zabrać plecak z prowiantem i piciem, lampę czołową, okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, apteczkę, a przy złej pogodzie ochraniacze na nogi (stuptuty). Można też wziąć teleskopowe kijki trekkingowe. Uczestnicy wypełniają oświadczenie, że ich stan zdrowia pozwala na uprawianie trekkingu górskiego.

Zapisy i informacje w OSiR pod numerem telefonu 32 267 30 07 wew. 38.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Na zajączka

Zajączek nie jest aż tak hojny, jak Dzieciątko, nie znaczy to jednak, że prezenty od niego mają być nudne. Nasze propozycje na wielkanocne upominki absolutnie takie nie są. Zobaczcie.

Wielkanoc, pierwsza komunia.... Jaki prezent wybrać?