BookFest z żółwiem Franklinem i wymianą książek

poniedziałek 13 kwietnia 2015
  • II Zabrzański BookFest odbędzie się 23-25 kwietnia (fot. mat. organizatora)
    II Zabrzański BookFest odbędzie się 23-25 kwietnia (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 23 kwietnia 2015 - sobota 25 kwietnia 2015
Gdzie: Zabrze
Na festiwalu BookFest 2015 w Zabrzu zaplanowano m.in. czytanie książek z żółwiem Franklinem, spotkanie z Markiem Szołtyskiem, wymianę książek i jarmark rękodzieła.

II Festiwal Książki „BookFest 2015” odbędzie się 23, 24 i 25 kwietnia w Galerii Zabrze.

Do najważniejszych atrakcji tego festiwalu będą należeć: czytanie bajek z żółwiem Franklinem, które odbędzie się 23 kwietnia o godz. 14 oraz spotkanie z Markiem Szołtyskiem, dziennikarzem, autorem wielu książek o kulturze i tradycji śląskiej, które zaplanowano na ten sam dzień, na godz. 17 w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu (ul. Wyzwolenia 4).

W sobotę (25 kwietnia) festiwal uświetni jarmark rękodzieła w godz. 9-17. Wystawcy obiecali przygotować specjalnie z tej okazji wyroby ściśle związane z książką, zaś w godz. 10-14 będzie można wymianieć się książkami w ramach Śląskiej Wymiany Książkowej zorganizowanej przez grupę Śląskich Blogerów Literackich oraz Księgarnię Victoria z Zabrza.
W wymianie może wziąć udział każdy, kto przyniesie książkę (w dobrym stanie) wydaną w latach 2000-2015. Ile książek przyniesionych - tyle wyniesionych, także warto przejrzeć swoje półki i za darmo zaopatrzyć się w nowe.

Wstęp na festiwal wolny.

Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jest Księgarnia Victoria z Zabrza.

Kategoria: Wydarzenia