Rowerowa gra miejska i rajd

wtorek 14 kwietnia 2015
  • Miłośnicy rowerów mogą liczyć na moc atrakcji w weekend 18-19 kwietnia (fot. foter.com)
    Miłośnicy rowerów mogą liczyć na moc atrakcji w weekend 18-19 kwietnia (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • sobota 18 kwietnia 2015 - niedziela 19 kwietnia 2015
Gdzie: Gliwice
Lubicie jeździć na rowerze? Chcecie poznać trasy rowerowe w Gliwicach? 18 kwietnia wystartuje trzecia edycja Rowerowej Gry Miejskiej, a dzień później Młodzieżowy Rajd Kolarski.

Rowerowa gra miejska rozpocznie się o godz. 9 na gliwickim Rynku. Zespoły liczące od dwóch do pięciu osób otrzymają mapę z zadaniami i wyruszą w miasto. Po drodze poznają gliwickie dzielnice z rowerowej perspektywy. – Tym razem zwracamy szczególną uwagę na obiekty sportowe i rekreacyjne w Gliwicach. Uczestnicy Rowerowej Gry Miejskiej odwiedzą na przykład Stadion Piasta – mówi Dariusz Stanek z Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Finał zabawy zaplanowano o godz. 13 na Placu Krakowskim, gdzie na najlepszych czekać będą nagrody.
Udział w imprezie jest bezpłatny, a dzieci mogą w niej uczestniczyć pod opieką osób pełnoletnich. Uczestnicy gry powinni założyć kaski.
Zgłoszenia zespołów, zawierające nazwę drużyny, imię, nazwisko i wiek każdego uczestnika, numer telefonu oraz adres e-mail do kontaktu będą przyjmowane drogą elektroniczną na adres: grahuzy@gmail.com do 17 kwietnia, do godz. 15.00. Organizatorami przedsięwzięcia są Turystyczny Klub Kolarski PTTK  im. Władysława Huzy w Gliwicach, Rady Osiedlowe i gliwicki magistrat.

Dodatkowo w dniu imprezy w godz. od 12.30 do 14 gliwicka Straż Miejska prowadzić będzie akcję znakowania rowerów, zabezpieczającą je przed kradzieżą.

Dzień po rowerowej grze miejskiej zaplanowano 46. Młodzieżowy Rajd Kolarski organizowany przez Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach i dofinansowany przez Urząd Miejski. Rajd adresowany jest do młodzieży w wieku szkolnym, która za udział zapłaci złotówkę wpisowego. Rodzice mogą pojechać wraz z dziećmi, płacąc 3 zł.
Grupa pod przewodnictwem przodowników turystyki kolarskiej wystartuje z gliwickiego Rynku 19 kwietnia o godz. 9.
Wspólny przejazd zakończy się w Rachowicach (obok groty NMP), gdzie na uczestników będzie czekać słodki poczęstunek i konkursy z nagrodami. Na metę rajdu można też dotrzeć indywidualnie.

Kategoria: Wydarzenia