Majówka na zamku z duchami i rycerzami

środa 29 kwietnia 2015
  • Ogrodzieniec zaprasza na majówkę (fot. mat. organizatora)
    Ogrodzieniec zaprasza na majówkę (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 1 maja 2015 - niedziela 3 maja 2015
Gdzie: Ogrodzieniec
Zamek Ogrodzieniec zaprasza do spędzenia majówki w swoich murach. Z tej okazji na rodziny czekać będą liczne atrakcje.

Przez cały długi weekend zamek można będzie zwiedzać w godz. od 9 do 20, ale dodatkowo 1 maja od godz. 14 do 17 zaplanowano program animacyjny pod hasłem „Majówkowe podróże małe i duże”.
Złoży się na niego m.in. spektakl „Babroszki lecą w kosmos” oraz zabawy, inspirowane podróżą dookoła świata. Nie zabraknie szczudlarzy, malowania buziek i innych atrakcji.

Po zmroku rozpocznie się „Wieczór z duchami”, podczas którego przewodnik zabierze gości w podróż po zamkowych murach, opowiadając owiane legendą historie, a z ciemnych zakamarków wyłonią się niespodziewanie zjawy.

Wejście pierwszej grupy zaplanowano o godz. 21.30, a kolejne co pół godziny. Miejsca na „Wieczór z duchami” trzeba wcześniej zarezerwować. Dla kogo zabraknie ich 1 maja, będzie miał szansę uczestniczyć w kolejnych wycieczkach z dreszczykiem już następnego wieczora.

Z kolei 3 maja przez cały dzień zaplanowano Gonitwy Rycerskie,  widowiskowe konne pokazy w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Ziemi Ogrodzienieckiej.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Kompleks Parków Zatorland (fot. mat. Zatorlandu)

Tegoroczny długi weekend majowy będzie, niestety, tylko o dzień dłuższy niż zwyczajny weekend. Tym bardziej trzeba go dobrze zaplanować, żeby nie zmarnować ani chwili wolnego. A możliwości ciekawego spędzenia czasu z rodziną jest co niemiara.

Jedną z naszych propozycji jest wycieczka do Zatoru (ul. Parkowa 7), gdzie znajduje się kompleks parków Zatorland, a wśród nich największy w Polsce Park Ruchomych Dinozaurów. Można tu stanąć oko w oko z prehistorycznymi gadami w skali 1:1, które poruszają się i wydają dźwięki. Kolejnym punktem na mapie Zatorlandu jest Park Mitologii zlokalizowany na malowniczym stawie. Zwiedza się go w gondoli lub spacerując pomostami, ponieważ niemal wszystkie figury umieszczone są na tafli wody. Kolejne atrakcje to: Park Owadów, gdzie można zobaczyć mrówkę i inne stworzenia tego gatunku - ludzkich rozmiarów - oraz Park Bajek i Wodnych Stworzeń, gdzie spotkamy Brzydkie Kaczątko, Królewnę Śnieżkę czy Kota w butach, zaś w drugiej części - stworzenia morskie naturalnych wielkości. W centrum Zatorlandu znajduje się także Lunapark z karuzelami, kolejkami, samochodzikami, kinem 5D i całorocznym lodowiskiem. Nowością jest pierwsze w Polsce kino 360 stopni 3D – czyli kino efektów na ekranach otaczających widza ze wszystkich stron. Po aktywnie spędzonym dniu można się posilić w Karczmie River Park lub przenocować w domkach letniskowych na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego River Park.
Za bilet wstępu na teren wybranego parku z możliwością skorzystania z atrakcji Lunaparku zapłacimy 29,90 zł. Wstęp na teren wszystkich parków i Lunaparku oraz seans 5D kosztuje 39,90 zł. Bilet rodzinny (2+2) do parków, seans w obydwu kinach, zwiedzanie domu do góry nogami oraz zabawa w Lunaparku to wydatek 160 zł. Więcej na www.zatorland.pl.

Majówka - gdzie ją spędzić?