Tydzień Bibliotek ze scrapbookingiem i grillem

piątek 8 maja 2015
  • Tydzień Bibliotek potrwa od 8 do 15 maja (fot. mat. organizatora)
    Tydzień Bibliotek potrwa od 8 do 15 maja (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 8 maja 2015 - piątek 15 maja 2015
Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich i Urzędem Miasta zapraszają na atrakcje z okazji Tygodnia Bibliotek.

Tegoroczne hasło akcji, która potrwa od 8 do 15 maja, brzmi: „Wybieram bibliotekę”. Dąbrowski Tydzień Bibliotek rozpocznie Festiwal Ilustracji i Komiksu, odbywający się przy wejściu do Parku Hallera w godz. od 12 do 19. Podczas imprezy odbywać się będą wystawy, warsztaty oraz spotkania z rysownikami, m.in. Bohdanem Butenko, Edwardem Lutczynem i Małgorzatą Flis. Inne imprezy zaplanowano w Bibliotece Głównej i filiach na terenie całego miasta. Znajdą się wśród nich zajęcia dla najmłodszych czytelników: warsztaty czerpania papieru, scrapbookingu czy warsztaty naukowe Pana Korka pod hasłem „Camera Obscura”.

Podczas Tygodnia Bibliotek zaplanowano finał miejskiego konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków „Zakurzone wiersze”. Finalistów wyłonionych podczas eliminacji, w filiach bibliotecznych w całym mieście, będzie można wysłuchać 12 maja od godz. 9. w Bibliotece Głównej.

Dużych i małych czytelników, bibliotekarzy oraz sympatyków czytania i rowerów MBP zaprasza także do udziału w przedsięwzięciu „Odjazdowy Bibliotekarz”. Rajd rowerowy wystartuje 9 maja o godz.11 spod dąbrowskiej Biblioteki Głównej, a metę wyznaczono w Centrum Sportów Wodnych i Letnich nad brzegiem Pogorii III. Tam zorganizowane zostaną zawody sportowe, konkursy z nagrodami, kiermasz książek i wspólne grillowanie.

Podczas Tygodnia Bibliotek czytelnicy będą mogli także wziąć udział w „Giełdzie książek przeczytanych” – kiermaszu w holu Biblioteki Głównej. Informacje o atrakcjach w ramach Tygodnia Bibliotek można znaleźć na stronie www.biblioteka-dg.pl. Na wszystkie wydarzenia wstęp będzie wolny.

Kategoria: Wydarzenia